DAJ CYNK

Aparat Google doczeka się zmian - pojawi się m.in. Audio Zoom

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 2364

Używasz aplikacji Aparat Google? Jeśli tak, wkrótce otrzymasz nowe, praktyczne możliwości, w tym Audio Zoom oraz Motion Blur.

Edycja aplikacji Aparat Google z numerem 7.5.105 ujawnia nowe funkcje, wyraźnie zainspirowane rozwiązaniami takich producentów, jak Samsung czy Apple. Na razie nie jest ona publicznie dostępna, ale znalazły się osoby, które do niej dotarły. A co zobaczyły - pokazały, jak np. Mishaal Rahman na Twitterze. Wiemy dzięki temu, że Google pracuje nad wprowadzeniem funkcji Audio Zoom - jest ona już nawet dostępna w ustawieniach, ale nie działa jeszcze w praktyce. Warto dodać, że takie rozwiązanie oferuje w firmware recenzowany przez nas niedawno LG V60 ThinQ. Kolejne funkcje, która mają się pojawić, to ustawiania intensywności diody flash - jak wiemy obecnie mamy tylko opcję jej włączenia i wyłączenia. Zmniejszenie intensywności może być pomocne w trakcie wykonywanie zdjęć o zmierzchu, kiedy chce zachować się klimat mroku.

 

Zobacz też: Google może zaprezentować smartfon Pixel 4a już 3 sierpnia

Kod nowej edycji Aparatu Google pokazuje znajdujący się w nim nowy tryb - "lasagna", co może oznaczać po prostu rozmycie (motion blur). A wiemy, że Google pracuje nad tym efektem już od długiego czasu - konkretnie rozpoczął prace przed debiutem smartfonów Pixel 4 w zeszłym roku, aczkolwiek efektów tych działań wciąż nie widać.

Przeciek ujawnia, że ulepszeniu ulegną także opcje udostępniania materiałów wideo, nagranych przy pomocy Aparatu Google. Zostanie dodane wsparcie dla większej ilości aplikacji oraz platform społecznościowych. W chwili obecnej wybór co prawda nie jest duży, ale są w najpopularniejsze, jak WhatsApp, Facebook czy Twitter. Mają do nich dołączyć także Discord, Hangouts, Help, Instagram, ShareChat, Slack, Snapchat, Telegram, VSCO, Viber, WeChat i inne. Kiedy? Według źródła prace są bardzo zaawansowane i oficjalna aktualizacja aplikacji nastąpi już niedługo.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Designecologist/Pexels, Mishaal Rahman

Przewiń w dół do następnego wpisu