DAJ CYNK

Nieznany obiekt wojskowy w lesie obok Bydgoszczy. Reakcja służb

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Nieznany obiekt wojskowy w lesie obok Bydgoszczy. Reakcja służb

W lesie niedaleko Bydgoszczy znaleziono szczątki nieznanego, powietrznego obiektu wojskowego.

Nieznany obiekt w lesie obok Bydgoszczy

W lesie znajdującym się kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy znaleziono szczątki obiektu wojskowego. Z doniesień wynika, że była to maszyna powietrzna, która prawdopodobnie się rozbiła.

Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, wszczął postępowanie w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego znalezionego w lesie kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy. Miejsce zdarzenia oprócz prokuratorów badają wojskowi eksperci, policja, żandarmeria i przedstawiciele SKW.

- napisał rano na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Z kolei Ministerstwo Obrony Narodowej uspokaja, że sytuacja nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Potwierdza też, że miejsce jest już badanie przez funkcjonariuszy Policji, Żandarmerii Wojskowej oraz saperów.

Na ten moment nie wiemy, czym dokładnie jest znaleziony pojazd. Wiemy jedynie, że to szczątki powietrznego obiektu wojskowego.

AKTUALIZACJA 1:

Z informacji przekazanych przez RMF FM wynika, że obiekt został znaleziony przedwczoraj, ale spadł w lesie już jakiś czas temu. Co więcej, mają się na nim znajdować napisy w języku rosyjskim. Dziennikarzom udało się ustalić, że jest to pocisk ziemia-powietrze, ma kilka metrów długości i był wbity w ziemię. Jednak nie są to informacje oficjalne.

AKTUALIZACJA 2:

Dziennikarz TVN24 — Mariusz Sidorkiewicz — opublikował zdjęcie z miejsca znalezienia obiektu:

AKTUALIZACJA 3:

Dziennikarze RMF24 dowiedzieli się nieoficjalnie, że był to pocisk należący do polskiej armii. Jego pochodzenie nie jest pewne, ale 10 km od jego znalezienia znajdują się Wojskowe Zakłady Lotnicze 2.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock