DAJ CYNK

Microsoft Teams otrzymuje nowe możliwości udostępniania plików

Henryk Tur

Windows

Microsoft wprowadza zmiany w mechanizmie udostępniania plików w aplikacji Teams. Ma być szybciej i wygodniej. A co konkretnie się zmienia?

Microsoft Teams używa codziennie kilkadziesiąt milionów osób, dlatego zmiany będą wprowadzane stopniowo, a zakończą się dokładnie za miesiąc. Mają znacząco ulepszyć używanie komunikatora do udostępniania plików. Nie powinny być zresztą zaskoczeniem dla osób, które śledzą temat - zmiana ta została zapowiedziana podczas konferencji Ignite 2019. Zmianie ulegnie interfejs udostępnianie plików - zdaniem producenta ma być teraz przejrzystszy i wygodniejszy w obsłudze. A jak to zrobiono? Po prostu zmieniono go na ten, który znamy choćby z aplikacji pakietu Office.

Zobacz: Microsoft Teams także z pisaniem wiadomości w trybie offline

Microsoft wprowadza taki sam do OneDrive, dzięki czemu nastąpi unifikacja mechanizmu we wszystkich produktach Microsoftu. Będzie także możliwe łatwiejsze dołączanie plików do rozmów - w opcjach pojawi się możliwość udostępniania pliku wszystkim, tylko osobom mającym dostęp do wcześniejszych wersji pliku, tylko dla wybranych osób lub ludzi z wybranego kanału lub konwersacji. Kliknięcie ikonki dołączenia pozwoli na wybranie pliku z komputera, OneDrive lub innych kart Teams. Linki w dyskusjach będą automatycznie przekonwertowane, a do tego pojawią się nowe opcje personalizacji wyszukiwania.

Na tym nie koniec - na listopada 2020 roku zaplanowane jest wyciszanie hałasów tła w okienku rozmów, co pozwoli na ulepszenie jakości rozmów i komunikacji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu