DAJ CYNK

Edge pojawia się w wersji dla Windows 10X

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 1799

Chociaż Windows 10X w wersji dla producentów ma pojawić się dopiero w grudniu, a użytkownicy skorzystają z niego dopiero na wiosnę, Microsoft niespodziewanie opublikował na stronie przeglądarki Edge możliwość pobrania jej edycji dla tego właśnie systemu.

Od czasu, gdy Microsoft pokazał po raz pierwszy system dla urządzeń z dwoma ekranami, cieszy się on dużym zainteresowaniem użytkowników na całym świecie. Każdy kolejny tydzień to prace producenta nad jego rozwojem, a dowodem tego, że idą one w dobrym kierunku, jest wspomniane ujawnienie dedykowanej mu przeglądarki. Czy opublikowano ją przez przypadek, czy celowo - tego pewnie się nie dowiemy. W momencie pisania tego tekstu na anglojęzycznej stronie pobierania jest dostępna edycja Edge dla Windows 10X - obok wydań dla Windows 7, 8/8.1, Server, Linuxa i macOS. W opisie można przeczytać, że doskonale nadaje się ona do używania również z HoloLens.

Nie jest to jednak zaskoczenie, ponieważ w ujawnionych przez Microsoft dokumentach można przeczytać, że trwają prace rozwojowe przeglądarki Edge z silnikiem Chromium dla rodziny Windows, HoloLens oraz Xbox. A nie jest tajemnicą, że Windows 10X ma się stać rywalem dla systemu Google, czyli Chrome OS. Najnowsze doniesienia mówią o obsłudze przez 10X aplikacji Win32 za pośrednictwem mechanizmów chmurowych. W 2022 roku system ma trafić na urządzenia mobilne z dwoma ekranami. Jego zaletą ma być m.in. tańszy koszt - w porównaniu do zwykłego Windows 10. No cóż - czekamy na premierę nowego członka rodziny Windows z niecierpliwością.

Zobacz: Windows 10X - Microsoft zdradza, jakie będzie mieć wbudowane aplikacje

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu