DAJ CYNK

Valve prezentuje konsolę Steam Deck - znamy ceny

Michał Świech

Sprzęt

Steam Deck konsola valve ceny

Steam już wcześniej nosił się z zamiarem wydania własnej przenośnej konsoli. Teraz ostatecznie ona zadebiutowała. Steam Deck jest dostępny w trzech wersjach.

Nintendo zaprezentował niedawno nową wersję swojej konsoli Nintendo Switch. Tym razem użytkownicy dostali do dyspozycji wyświetlacz OLED. Nowy produkt nadal pachnie świeżością, a już dorobił się poważnego konkurenta. Valve zaprezentował bowiem konsolę Steam Deck. To wybór dla wszystkich, którzy na przenośnej konsoli chcieliby pograć w swoje gry ze Steama. Grę rozpoczętą na konsoli spokojnie będzie można kontynuować na komputerze. Nowy sprzęt ma wyświetlacz LCD o przekątnej 7 cali i system operacyjny SteamOS 3.0.

Tutaj w przeciwieństwie do Nintendo Switch nie trzeba specjalnie podłączać kontrolerów - wszystko jest jedną całością. Akumulator 40 Wh ma starczyć maksymalnie na 8 godzin gry. Sercem całego urządzenia jest układ APU AMD Zen 2. Nie zabraknie USB typu C, jacka 3,5 mm oraz czatu ze znajomymi na Steamie. Dostępne będą trzy wersje różniące się pamięcią i jej typem. 

  • Steam Deck 64 GB eMMC będzie kosztować 1899 złotych
  • Steam Deck 256 GB SSD będzie kosztować 2499 złotych
  • Steam Deck 512 GB SSD będzie kosztować 3099 złotych

Zobacz: Steam tworzy przenośną konsolę dla wyznawców PC Master Race
Zobacz: Nintendo Switch OLED: patrzcie i uczcie się, jak robić pieniądze

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Valve

Źródło tekstu: Valve, wł