DAJ CYNK

Bum! Telewizor 4K z Androidem kupisz wkrótce za pół wypłaty

Piotr Urbaniak (gtxxor)

Sprzęt

Bum! Telewizor 4K z Androidem kupisz wkrótce za pół wypłaty

65-calowy telewizor 4K, z głośnikami stereo z DTS i funkcjami smart, na który znaczna część Polaków zarobi w dwa tygodnie? Redmi przekonuje, że to możliwe.

Podczas gdy znaczna część elektroniki użytkowej systematycznie drożeje, akurat telewizory zdają się podążać w przeciwnym kierunku. Rzecz jasna, nie chodzi o topowe modele, ale nie ma już większego problemu, by odbiornik satysfakcjonujący przeciętnego konsumenta kupić w Polsce z jednej wypłaty. 

Tymczasem Xiaomi, a właściwie ekonomiczna sub-marka Redmi, idzie o krok dalej. Model A65 2022, bo o nim tu mowa, to 65-calowy telewizor 4K w cenie raptem 312 dol., czyli nieco ponad 1410 zł. 

Redmi A65 2022 – cena i specyfikacje

Redmi A65 2022 parametrami technicznymi nikomu czapki nie zerwie, ale też nie o to tutaj chodzi. Wystarczy, że będzie przyzwoity do konsumpcji podstawowych treści, z programami telewizyjnymi na czele. To zapewnić ma matryca IPS o odświeżaniu 60Hz, deklarowanym kontraście statycznym 1:1200, a także pokryciu gamutu DCI-P3 na poziomie 78 proc. 

Nowością względem wersji ubiegłorocznej jest poprawione ponoć audio. Dwa głośniki stereo cechują się łączną mocą 16 W i wspierają system DTS. Na spragnionych mocniejszych wrażeń czeka natomiast złącze S/PDIF.

A jeśli już o złączach i interfejsach mowa, to są również trzy HDMI, w tym jedno w wersji 2.1, gniazdo AV i para USB 2.0 typu A. Ponadto, Redmi A65 2022 może pochwalić się wbudowanym modułem Wi-Fi, działającym w paśmie 2,4 GHz.

Wszystko to pracuje pod kontrolą systemu Android TV z autorską nakładką MIUI; w oparciu o czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A53, wsparty przez 1,5 GB pamięci operacyjnej oraz 8 GB pamięci masowej na aplikacje i dane użytkownika.

Niestety w tej chwili nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle opisywane niniejszym urządzenie trafi do Polski. Zainteresowanym zawsze jednak, jak doskonale wiadomo, pozostają zakupy online.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Funstock / Shutterstock

Źródło tekstu: Materiały prasowe, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu