DAJ CYNK

Skradziono karty graficzne GeForce RTX 3090 - wartość ponad 1,2 mln złotych

HTur

Sprzęt

Z fabryki MSI w Shenzen zniknęło 40 kontenerów z kartami graficznymi GeForce RTX 3090. A że jedna karta jest warta ok. 8 tysięcy złotych, straty są dla producenta kolosalne.

Kradzież nastąpiła dzisiejszego ranka, a natychmiast po jej wykryciu na miejsce została wezwana policja. Straty oszacowano na równowartość 336 500 dolarów, co mówi nam, ze w tych czterdziestu kontenerach znajdowało się ponad 130 kart graficznych RTX 3090. MSI już ogłosiło, że dla osób, które wskażą miejsce, w którym znajdują się skradzione karty lub pomogą w ich odzyskaniu, przygotowana została nagroda w wysokości 100 tys. juanów (czyli ok. 55 tys. zł). Poinformowano także, że miejsce, z którego kontenery zostały skradzione, jest monitorowane. W chwili obecnej trwa sprawdzanie wszystkich opuszczających fabrykę ciężarówek - MSI wierzy, ze złodziej odwiedzał to miejsce często, a więc był pracownikiem fabryki lub pracował dla jednej z firm ją obsługujących.

Karty Nvidia GeForce RTX 3090 są łakomym łupem dla złodziei - bez problemu można sprzedać je na różnego rodzaju targowiskach, zgarniając za to krocie. A jeśli cena będzie niższa, niż oficjalna - chętnych do zakupu nie zabraknie.

Zobacz: MSI prezentuje karty graficzne z układem GeForce RTX 3060 Ti
Zobacz: NVIDIA GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO, VENTUS 3X OC oraz VENTUS 2X OC - trzy zabójczo wydajne karty graficzne wchodzą na rynek

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Toms Hardware

Przewiń w dół do następnego wpisu