DAJ CYNK

Rejestrator Navitel RC3 Pro ma trzy kamery. Po co aż tyle?

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Navitel RC3 Pro

Samochodowe rejestratory wideo z dwoma kamerami są już standardem. Nowy Navitel RC3 Pro otrzymał jeszcze jedną, dodatkową. Do czego może się przydać taki element?

Rejestrator Navitel RC3 Pro został wyposażony w trzy kamery – przednią, tylną oraz wewnętrzną. Kamera przednia z obiektywem o kącie widzenia 135° nagrywa w rozdzielczości Full HD 1920x1080, w 30 kl./s., a za jakość obrazu odpowiada sensor optyczny GC4653. 

Navitel RC3 Pro

Tylna kamera o kącie widzenia 106° rejestruje również w rozdzielczości Full HD 1920x1080, w 30 kl./s., a tym razem producent zastosował sensor GC2053. Obraz może być nagrywany w trybie nocnym Night Vision

Navitel RC3 Pro

Jest też trzecia kamera - wewnętrzna z optyką 110°, sensorem F37 oraz diodami podczerwieni. Jej zaletą jest możliwość nagrywanie wideo nawet w ciemności, w czym właśnie pomaga IR. Kamera wewnętrzna ma opcję odpięcia od korpusu kamery głównej. Co daje taki element?

Wideorejestrator wyróżnia przede wszystkim to, że nagrywa z trzech obiektywów jednocześnie, zapewniając obraz z niemalże dookoła auta oraz jego wnętrza. Takie rozwiązanie daje kierowcy pełne poczucie bezpieczeństwa na wypadek nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Urządzenie sprawdzi się zarówno w przejazdach prywatnych, jak i komercyjnych, z uwagi na możliwość rejestracji także kabiny samochodowej

 – wyjaśnia Tobiasz Jankowski, CEO Navitel Europe. 

Wszystkie nagrania zapisywane są na karcie pamięci o pojemności do 128 GB. Za pracę urządzenia odpowiada zaś procesor MSTAR 8629Q.

Navitel RC3 Pro

Navitel RC3 Pro wyposażony jest w ekran dotykowy o przekątnej 3,16”. Umożliwia podgląd nagrań, a także zmianę ustawień kamery. Na ekranie wyświetlane są także informacje o prędkości jazdy, ostrzeżenia o fotoradarach i innych obostrzeniach na drodze, dostarczane poprzez moduł GPS.

Navitel RC3 Pro

Rejestrator ma również Wi-Fi, które umożliwia połączenie wideorejestratora ze smartfonem i zarządzanie nim z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej Navitel DVR Center.

Wśród funkcji urządzenia znalazł się także tryb parkingowy, który stanowi ochronę auta na parkingu. Dla prawidłowego działania trybu konieczne jest podłączenie wideorejestratora do stałego źródła zasilania poprzez dodatkowe urządzenie – adapter Navitel Smart Box Max. Dodatkowa, trzecia kamera może się więc też przydać na postoju, zapewniając dodatkową ochronę pojazdu, na przykład podczas prób kradzieży pojazdu. 

Navitel RC3 Pro

Jako alternatywę dla klasycznej baterii producent zastosował superkondensator. Podtrzymuje on zasilanie i jest odporny na warunki zewnętrzne (upał, mróz), czy też podczas wypadku, gdy zasilanie zostanie odłączone. Charakteryzuje się długą żywotnością i dużą pojemnością przy kompaktowych wymiarach.

W zestawie oprócz wideorejestratora i kompletu akcesoriów znajduje się licencja na nawigację Navitel na smartfon z mapami 47 krajów.

Navitel RC3 Pro dostępny jest w sklepie internetowym wideorejestratory24.pl oraz w sieci sklepów Media Expert. Sugerowana cena urządzenia to 999 złotych.

Zobacz: Navitel RE 5 DUAL to nawigacja GPS i wideorejestrator w jednym
Zobacz: Navitel R1050 - mały wideorejestrator o dużych możliwościach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Navitel

Źródło tekstu: Navitel

Przewiń w dół do następnego wpisu