DAJ CYNK

Razer potrafi w gry… ale tak mały komputer do gier budzi termiczne wątpliwości

HTur

Sprzęt

Tomahawk Gaming Desktop

Razer prezentuje Tomahawk Gaming Desktop - komputer small form dla graczy. Jeszcze w tym miesiącu znajdzie się w sprzedaży, zaś jego ceny zaczynają się od 2399,99 dolarów. Co za to otrzymujemy?

Razer Tomahawk Gaming Desktop został ogłoszony na targach CES 2020, gdzie zdobył pięcć nagród „Best of CES”. Ten komputer stacjonarny został stworzony przede wszystkim dla graczy, ale również profesjonalistów i twórców. Jest niezwykle kompaktowy - ma wymiary 210 mm x 150 mm x 365 mm, a jego pojemnosć to 11,5 litra. Pod obudową znajduje się procesor Intel Core  i9-9980HK, 16 GB pamięci DDR4, dysk SSD 512 GB + dysk twardy 2 TB, a w wybranych modelach dodatkowo karta graficzna NVIDIA GeForce RTX  3080. Procesor, pamięć i SSD znajdują się w Intel NUC 9 Extreme Compute Element - jest to pojedynczy moduł, zainstalowany do saneczkowego mocowania za pomocą gniazda PCIe.

Sanki są wyposażone w gniazdo PCIe, zasilacz 750 W, dysk twardy o pojemności 2 TB i w dodatkowe gniazdo PCIe na kartę graficzną dla użytkowników, którzy chcą zrezygnować z modelu z RTX 3080. Można je bezpiecznie zablokować na obudowie za pomocą zatrzasku niewymagającego użycia narzędzi.

Tomahawk Gaming Desktop

Zobacz: Razer wypuszcza swoje słuchawki TWS, czyli robi to co wszyscy, tylko drożej

Obudowa została wykonana z aluminium frezowanego metodą CNC oraz anodowanego matowym czarnym wykończeniem. Jej dolna część jest podświetlana przez Razer Chroma RGB. Jeśli chodzi o złącza, mamy tu 4x  USB-A 3.2 Gen 2, dwa x USB-C Thunderbolt 3, dwa porty Gigabit Ethernet i port combo 3,5 mm dla głośników tylnych / TOSLINK.

Razer Tomahawk Gaming Desktop będzie dostępny w przedsprzedaży w grudniu 2020, początkowo dostępny wyłącznie na Razer.com. Ceny różnią się w zależności od konfiguracji, ale w najtańszej to 2,399.99 USD, czyli ok. 8,9 tys. zł.

Zobacz: Quartz i Mercury - nowe kolekcje dla graczy od firmy Razer

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu