DAJ CYNK

Poznaj Sonos Arc – soundbar, który dopasujesz do swojego salonu

Anna Rymsza

Sprzęt

Nowe głośniki Sonos

Sonos znów pokazał, że jak mało kto potrafi połączyć świetny dźwięk z potężnym oprogramowaniem. Wprowadził właśnie na rynek soundbar Sonos Arc z obsługą dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, którego brzmienie można dopasować do każdego salonu.

Sonos Arc: soundbar z najwyższej półki z Dolby Atmos

Sonos Arc łączy inżynierię dźwięku na najwyższym poziomie z ogromnymi możliwościami nowoczesnego oprogramowania. To soundbar wyposażony w 11 eliptycznych głośników i komputer przetwarzający dźwięk w jednym. Powinien zadowolić koneserów szerokiej sceny i dźwięku przestrzennego. Co ważne, można go położyć pod telewizorem lub zamontować na ścianie, a jego brzmienie zostanie dostosowane do pozycji. Nie ma obaw, że Sonos Arc zasłoni odbiornik IR – ma wbudowany repeater podczerwieni i przekaże sygnał z pilota do telewizora.

Nie dajcie się zwieść nazwie – Arc nie jest wygięty.

Sonos Arc – budowa wewnętrzna

Sonos Arc został skonstruowany w taki sposób, by znalazły się w nim głośniki skierowane pod kątem 60° i 90° stopni, a także do góry. Technicznie jest to więc soundbar 5.1, który zagra dźwięk w standardzie Dolby Atmos, jeśli zostanie podłączony do odpowiedniego źródła. Jest tu złącze HDMI eARC, można też skorzystać z adaptera optycznego.

Arc ma nieco większe i głębsze głośniki niż Sonos Beam. Jest też o 4,7 dB „mocniejszy”. Ciekawsze jest jednak to, że Sonos Arc wprowadził trzeci wymiar dźwięku dzięki głośnikom skierowanym w górę. System dopasowania profilu akustycznego do pomieszczenia Trueplay bierze teraz pod uwagę także oś pionową. Nad kalibracją pracowały hollywoodzkie sławy i zdobywcy Oscarów, więc mamy gwarancję, że wrażenia dźwiękowe z filmów będą perfekcyjne.

Po umieszczeniu soundbara w docelowym miejscu można dostroić scenę z pomocą aplikacji Sonos. Warto to zrobić – Soundbar nie tylko emituje dźwięk w odpowiednim kierunku, ale też stosuje metodę podobną do aktywnego tłumienia po stronie przeciwnej. Tam wysyłana jest identyczna fala o przeciwnej fazie. Ponadto można skorzystać z systemu poprawiającego jakość dialogów oraz trybu nocnego – z nim nie grozi nam, że wybuchy obudzą sąsiadów podczas nocnych seansów.

Sonos Arc ma cztery mikrofony, przeznaczone do komunikacji z Alexą, Asystentem Google lub Siri, ale można je wyłączyć przyciskiem. Sonos Arc mozna sterować z użyciem pilota albo dotykowych przycisków na górze obudowy.

Sonos Arc czarny i biały

Sonos Arc zastąpi w portfolio Sonos modele Playbar i Playbase. Produkt można zamówić w przedsprzedaży w cenie 3899 złotych, będzie w pełni dostępny od 10 czerwca w dwóch kolorach. Soundbar może działać samodzielnie albo współpracować z innymi głośnikami Sonos w systemie multiroom. Można też skonfigurować pełny zestaw kina domowego, dokładając do niego Sonos Sub i dwa głośniki Sonos One SL.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Sonos

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu