DAJ CYNK

TeamGroup kusi wydajnymi pamięciami RAM DDR5 bez RGB LED

Przemysław Banasiak

Sprzęt

TeamGroup kusi wydajnymi pamięciami RAM DDR5 bez RGB LED

Nie każdy lubi, gdy jego komputer świeci się jak bożonarodzeniowa choinka. Na szczęście na rynku są jeszcze producenci oferujący wydajne podzespoły bez RGB LED.

 

Pierwsze konsumenckie pamięci RAM w standardzie DDR5 pojawiły się na rynku pod koniec 2021 roku. Wszystko za sprawą procesorów Intel Alder Lake-S oraz dedykowanych im płyt głównych. Od tamtej pory do tego grona dołączyły serie AMD Ryzen 7000 oraz Intel Raptor Lake-S.

TeamGroup zaskakuje szalenie niskimi napięciami

Moduły RAM nowej generacji oferują znacznie wyższe taktowania i niższe napięcia. Oznacza to większą wydajność i mniejszy pobór mocy. Z miesiąca na miesiąc do sklepów trafiają coraz lepsze propozycje. Tym razem firma TeamGroup zapowiedziała pamięci RAM DDR5, które są wyjątkowo energooszczędne.

Rodziny TeamGroup ELITE i ELITE Plus doczekały się nowych, wydajniejszych modeli. Najnowsze pozycje w portfolio oferują efektywne taktowanie 6400 MHz przy opóźnieniach rzędu CL 52-52-52-103. Warto zwrócić uwagę na to o jak niskim napięciu mowa - 1,1 V, gdy konkurencja wymaga przeważnie 1,3 - 1,35 V.

TeamGroup kusi wydajnymi pamięciami RAM DDR5 bez RGB LED

Tajwańczycy nadal stawiają na prosty, stonowany design. Nie znajdziemy tutaj żadnego podświetlenia RGB LED. Zamiast tego użytkownik ma do wyboru wersję "gołą" z czarnym laminatem (ELITE) oraz warianty z prostymi czarnymi lub białymi radiatorami (ELITE Plus)

TeamGroup kusi wydajnymi pamięciami RAM DDR5 bez RGB LED

Nowe modele TeamGroup ELITE i ELITE Plus trafią do pierwszych sklepów jeszcze w tym miesiącu. Sugerowane ceny pozostają nieznane. Jednak dotychczasowe pamięci RAM tego producenta były tanie.

Zobacz: Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na sierpień 2023
Zobacz: Corsair znalazł sposób na problematyczne złącze zasilania 12VHPWR

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: TeamGroup

Źródło tekstu: oprac. własne