DAJ CYNK

KLEVV podbija stawkę. Pora na rekordowo szybkie pamięci RAM

Przemysław Banasiak

Sprzęt

KLEVV podbija stawkę. Pora na rekordowo szybkie pamięci RAM

Składasz nowy zestaw komputerowy i potrzebujesz najwydajniejszej oraz najpojemniejszej pamięci RAM na rynku? W takim razie KLEVV ma coś dla Ciebie!

 

Nie jest żadną tajemnicą, że to Intel góruje jeśli chodzi o wydajne pamięci RAM. Niebiescy jako pierwsi zaoferowali obsługę standardu DDR5 za sprawą rodziny Intel Alder Lake oraz platform LGA 1700 w 2021 roku, a aktualnie ich procesory obsługują znacznie szybsze moduły niż układy AMD.

KLEVV wypuścił nowe pamięci dla Intel Core 14. generacji

Z miesiąca na miesiąc poprzeczka w przypadku pamięci RAM przesuwana jest coraz wyżej. Pierwotnie startowaliśmy od modułów DDR5-4800, a obecnie dostępne są już prawie dwa razy szybsze rozwiązania. O pozycje na szczycie stawki postanowił zawalczyć azjatycki KLEVV.

Seria KLEVV Cras V RGB wzbogaciła się o nowe warianty o efektywnym taktowaniu 8200 oraz 8400 MHz. Osiągnięto to przy opóźnieniach wynoszących kolejno CL 38-49-49-131 oraz 40-52-52-134 i napięciu 1,45 V. Co ciekawe producent zdecydował się wyłącznie na zestawy o pojemności 48 GB.

KLEVV podbija stawkę. Pora na rekordowo szybkie pamięci RAM

Opisywane moduły mają wymiary 133 x 44 x 8 milimetrów, a więc nie powinny kolidować z układami chłodzenia procesora. Użyto tutaj 10-warstwowego PCB, czarnego laminatu, prostych aluminiowych radiatorów oraz wbudowanego podświetlenia RGB LED z mlecznymi dyfuzorami.

KLEVV podbija stawkę. Pora na rekordowo szybkie pamięci RAM

Data premiery w Polsce oraz sugerowane ceny nie zostały zdradzone. Wiemy jednak, że do wyboru będzie czarna i biała wersja kolorystyczna. Patrząc na oferty innych producentów należy zakładać okolice 1500 złotych i więcej za zestaw. Producent udziela dożywotniej gwarancji.

Zobacz: AMD Ryzen 8000 – nowe doniesienia. Ujawniono specyfikacje
Zobacz: 256 GB pamięci RAM w komputerze? Nic prostszego!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: KLEVV

Źródło tekstu: oprac. własne