DAJ CYNK

Olympus uspokaja - nic się nie zmieni

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2447

Pisaliśmy dwa tygodnie temu, że dział fotograficzny Olympus zostaje sprzedany Japan Industrial Partners. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie, w którym producent uspokaja użytkowników swoich sprzętów - nie odczują oni tej zmiany.

Przypominam - marka Olympus podpisała porozumienie z Japan Industrial Partners dotyczące przeniesienia działalności Olympus Imaging (aparaty fotograficzne i rejestratory dźwięku) do nowej firmy. Parafowanie umowy nastąpi 30 września, a 31 grudnia to ostatni dzień, kiedy dział ten będzie w rękach Olympusa. Producent po 84 latach opuszcza scenę fotograficzną, ale nowy właściciel zapewnia, że dla użytkowników nic się nie zmieni, a nawet będzie lepiej - czego przykładem aplikacja OM-D Webcam Beta, która umożliwia wykorzystanie wybranych modeli aparatu jako kamerek internetowych oraz aktualizacja oprogramowania dla modelu OM-D E-M1X. Ponadto jeszcze w 2020 roku zostaną zaprezentowane nowe obiektywy tej marki.

Jacek Jamiołkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Olympus Polska, zapewnia, że zarówno teraz, w okresie przejściowym, jak i po transferze Olympusa do Japan Industrial Partners, działania serwisu nie zostaną więc w żaden sposób wstrzymane. "Klienci będą mogli także liczyć na wsparcie zakupowe z naszej strony w przyszłości".

Zobacz też: Wrażenia z użytkowania aparatu Olympus OM-D E-M5 III

O tym, że Olympus działa bez przerw nad rozwojem swoich usług i technologii, może świadczyć ostatnia zmiana, która umożliwia wykorzystanie z modeli aparatów E-M1X, E-M1, E-M1 Mark II, E-M1 Mark III i E-M5 Mark II jako kamerek internetowych. Jest to możliwe dzięki wspomnianej aplikacji OM-D Webcam Beta. Została udostępniona za darmo - wystarczy ją pobrać ze strony internetowej Olympusa, a następnie podłączyć aparat do komputera za pomocą kabla USB, włączyć aparat, ustawić tryb “tethered”, uruchomić oprogramowanie konferencyjne

Aktualnie trwają prace nad aktualizacją oprogramowania dla aparatu E-M1X, a konkretnie - planowane jest dodanie do niej funkcji "detekcji ptaków" w systemie Inteligentnej detekcji obiektów AF. Ma być gotowa w zimie tego roku. W tym samym okresie na rynek wejdą nowe obiektywy: obiektyw supertelefoto M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC 1.25x IS PRO z wbudowanym telekonwerterem 1.25x, szerokokątny zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO oraz obiektyw makro z serii PRO.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu