DAJ CYNK

Nowości Olympusa - aparat, obiektyw i dyktafon

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2589

Olympus nowości aparat

Firma Olympus zaprezentowała trzy nowości sprzętowe, które spodobają się miłośnikom fotografii, a także osobom, które muszą zapamiętać dużo informacji przekazanych głosowo: aparat OM-D E-M1 Mark III, obiektyw M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO oraz dyktafon Olympus VP-20.

Olympus OM-D E-M1 Mark III - bezlusterkowiec dla zaawansowanych fotografów

OM-D E-M1 Mark III stanowi aktualizację modelu E-M1 Mark II, który debiutował na rynku ponad trzy lata temu. W najnowszym wydaniu bezlusterkowca zastosowano procesor obrazu TruePic IX, a także udoskonalony algorytm autofocusu. Oba te elementy pracujące razem dają możliwość wykrywania mało widocznej twarzy (np. jej profil). Użytkownicy nowego aparatu będą również mogli skorzystać z optycznej stabilizacji obrazu do 7,5 EV (Sync IS), dostępnej w kompatybilnych obiektywach. Aparat ma również wbudowaną stabilizację, która w połączeniu z dowolnym obiektywem systemu Mikro Cztery Trzecie gwarantuje do 7,0 EV (bez Sync IS).

Zobacz: Wrażenia z użytkowania aparatu Olympus OM-D E-M5 III
Zobacz: Samsung Galaxy S20 - polska cena i pierwsze wrażenia

Olympus OM-D E-M1 Mark III - profil przód

OM-D E-M1 Mark III ma wytrzymały korpus wykonany ze stopu magnezu oraz uszczelnienia, dzięki którym aparat jest odporny na pył, mróz i zachlapania. Bezlusterkowiec został również wyposażony w ultradźwiękowy filtr Super Sonic Wave Filter, który usuwa zabrudzenia z matrycy podczas robienia zdjęć w ekstremalnych warunkach. Czyszczenie odbywa się tu za pomocą wibracji z prędkością ponad 30000 drgań na sekundę.

Olympus OM-D E-M1 Mark III - tył

Nowością w OM-D E-M1 Mark III jest tryb Starry Sky AF, który powinni docenić przede wszystkim miłośnicy astrofotografii. Tryb ten umożliwia ustawienie ostrości na najmniejsze gwiazdy świecące na niebie. W aparacie nie zabrakło również funkcji znanych z innych modeli Olympusa:

 • Live Composite - pozwala nakładać na siebie wiele zdjęć wykonanych przy tym samym czasie otwarcia migawki i łączy tylko jaśniejsze sekcje, by zarejestrować smugi światła. Funkcja ta przeciwdziała prześwietleniu ujęcia, z którym mamy do czynienia przy długim czasie ekspozycji,

 • Pro Capture – umożliwia sfotografowanie trudnych do uchwycenia momentów, np. chwilę, w której ptak wzbija się do lotu. Po naciśnięciu spustu migawki do połowy aparat zapisze w buforze nawet 14 ostatnich klatek w pełnej rozdzielczości, a po naciśnięciu spustu migawki do końca – kolejne bieżące ujęcia. Oznacza to, że mimo naturalnego opóźnienia reakcji fotografa uda się zarejestrować obrazy obserwowane przed wciśnięciem spustu migawki do końca.

Olympus OM-D E-M1 Mark III - góra

Olympus E-M1 Mark III do sprzedaży trafi pod koniec lutego 2020 roku, ale wcześniej (12 lutego) ruszy jego przedsprzedaż. Aparat będzie dostępny w czarnej wersji kolorystycznej w następujących wariantach: sam korpus - 7690 zł, zestaw z obiektywami M.Zuiko Digital ED 12-40 mm F2.8 PRO - 10 990 zł lub zestaw z obiektywem M.Zuiko Digital ED 12-100 mm F4.0 IS PRO - 12 790 zł.

M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO - najmniejszy obiektyw ze stałą wartością przysłony

Najnowszy obiektyw z linii M.Zuiko PRO ma średnicę 63,54 mm, długość 70 mm i masę 254 g. Jak podaje Olympus, to cechy najmniejszego i najlżejszego na świecie standardowego obiektywu zoom ze stałą wartością przysłony. M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO jest kompaktowy, lekki i odporny na warunki atmosferyczne. Obiektyw cechuje się też doskonałą jakością optyczną w szerokim zakresie ogniskowych. Zapewnia ostry obraz na całej powierzchni kadru, aż do samych krawędzi.

Zobacz: Samsung Galaxy Z Flip oficjalnie. Znamy polską cenę - będzie niższa niż w przypadku Folda
Zobacz: Honor MagicWatch 2 już w Polsce: 14 dni bez ładowania, dwa rozmiary w jednej cene

Układ optyczny obiektywu został odziedziczony z modelu M.Zuiko Digital ED 12-40 mm F2.8 PRO, który znany jest ze swojej wysokiej jakości. Perfekcyjne zaprojektowanie układu soczewek w M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO pozwoliło na uzyskanie obiektywu o wyjątkowo kompaktowej i lekkiej budowie, pokrywającego jednocześnie duży zakres ogniskowych: od szerokiego kąta 24 mm do tele 90 mm (ekwiwalent dla formatu 35 mm).

Olympus M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO - budowa

Nowy obiektyw posiada między innymi:

 • szybki i precyzyjny autofokus doskonale spisujący się w każdych warunkach,

 • konstrukcję odporną na pył, niskie temperatury i zachlapania (uszczelnienia zastosowane w dziewięciu kluczowych miejscach chronią przed kurzem i deszczem, zapewniając bezpieczeństwo i niezawodność nawet w trakcie sesji w plenerze),

 • doskonale zaprojektowane rozmieszczenie asferycznych soczewek i zastosowanie powłok ZERO - Zuiko Extra-low Reflection Optical gwarantuje wysoką jakość optyczną i znacznie redukuje aberracje, duszki i flary, co zapewnia ostre, pełne szczegółów ujęcia,

 • minimalne winietowanie na krawędziach obrazu (pozwala na jasne i precyzyjne odwzorowania sceny aż do samego brzegu kadru),

 • stała wartość przysłony dla wszystkich ogniskowych (dzięki czemu kontrola ekspozycji podczas przybliżania czy też nagrywania filmów jest niezwykle łatwa).

M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO dołącza do linii ponad 20 obiektywów M.Zuiko. Jest on kompatybilny z każdym aparatem serii OM-D oraz Olympus PEN, a także z aparatami systemu mikro 4/3 innych producentów.

Olympus M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO - widok ogólny

M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO będzie dostępny w Polsce pod koniec marca tego roku w czarnej wersji kolorystycznej. Cena obiektywu wyniesie 2799 zł.

Olympus VP-20 - dyktafon jak długopis

Olympus VP-20 to sprzęt stworzony do celów biznesowych. Wyróżnia się dyskretnym designem przypominającym długopis i bez problemu mieści się w kieszeni koszuli lub w torbie. Dyktafon oferuje wysokiej jakości nagrania stereo i oferuje szereg funkcji, ułatwiających i przyspieszających jego obsługę. Na wyposażeniu urządzenia znalazł się wielokierunkowy mikrofon stereo, który nagrywa dźwięk dochodzący z różnych kierunków i odległości. Dzięki temu powinien się sprawdzić na przykład w czasie spotkań biznesowych, podczas których nie ma możliwości skierowania mikrofonu bezpośrednio w stronę rozmówcy. Nawet kiedy dyktafon jest wyłączony, można natychmiast rozpocząć nagrywanie przez przesunięcie przycisku REC, który znajduje się na górze obudowy. Ulepszony filtr anty-szelestowy automatycznie odróżnia rozmowę od od innych dźwięków i tłumi te niepożądane, aby uzyskać wyraźne i czyste nagranie. VP-20 ma także zintegrowane gniazdo mikrofonu i słuchawek, które pozwala na nagrywanie przy użyciu zewnętrznego mikrofonu lub przystawki telefonicznej TP8.

Olympus VP-20 w kieszeni

Dyktafon został wyposażony w wiele praktycznych funkcji, takich między innymi jak:

 • Funkcja „sceny nagrywania” – pozwala na wykorzystanie najlepszych ustawień z czterech typowych scenariuszy nagrywania, w tym wyjątkowo czułego trybu kieszonkowego,

 • Funkcja timera – dzięki niej nagranie może rozpocząć się automatycznie po 3, 5 lub 10 minutach, a więc niezauważalnie i adekwatnie do sytuacji,

 • Funkcja pendrive’a – dzięki portowi USB dane do komputera można przesyłać bez dodatkowych kabli czy oprogramowania, a jednocześnie można go wykorzystać do ładowania baterii.

 • Tryby usprawniające tłumaczenie i naukę języków.

Olympus VP-20 widok ogólny

Olympus VP-20 będzie dostępny od początku marca 2020 roku w cenie 449 zł. Do wyboru będą urządzenia w kolorze czarnym i białym.

Zobacz: Inteligentna waga łazienkowa od czwartku w Biedronce
Zobacz: NAVITEL SH1000 PRO – uchwyt na smartfon z ładowaniem bezprzewodowym

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Olympus

Przewiń w dół do następnego wpisu