DAJ CYNK

NVIDIA pokaże nowy układ GeForce 1 września. To zapewne RTX 3080

Anna Rymsza

Sprzęt

Nvidia GeForce RTX

NVIDIA zaprasza na konferencję 1 września. Podczas wydarzenia zobaczymy najnowsze rozwiązania z rodziny GeForce. Plotki mówią o serii układów graficznych GeForce RTX 30.

NVIDIA zaplanowała konferencję prasową na 1 września na godzinę 18:00 naszego czasu. Jeszcze nie wiemy, jakie produkty zostaną na niej zaprezentowane. Wiemy tylko, że Jensen Huang, szef Nvidii, opowie o najnowszych osiągnięciach w zakresie grafiki i gier.

Plotki sugerują, że te nowe osiągnięcia to układy graficzne z serii GeFroce RTX 30 „Ampere”, na czele z RTX 3080 Ti i RTX 3080 – następcą świetnego RTX 2080. Towarzyszyć im będą zapewne układy RTX 3070 i RTX 3060, reprezentujące serię w segmencie kart kosztujących mniej niż 500 dolarów.

Zobacz: NVIDIA coraz bliżej przejęcia Arm. To kwestia kilku tygodni
Zobacz: GeForce Now - komputerowe gry na twoim telefonie

Nieoficjalnie mówi się o nadchodzącej premierze układów graficznych „Ampere”, która miałaby się odbyć 9 września 2020 roku (mniej prawdopodobna wersja mówi o 17 września). Nie można wykluczyć, że przed premierą uruchomiona zostanie przedsprzedaż kart. Z pewnością nie wszystkie układy zostaną wprowadzone na rynek jednocześnie. Słabsze 3070 i 3060 pojawią się później.

WCCFTech zebrał prawdopodobne informacje o parametrach kart w poniższej tabelce:

NVIDIA GeForce RTX 30 Ampere

Ta seria miałaby zastąpić karty „Turing”, wprowadzone na rynek w 2018 roku. W syntetycznych benchmarkach karty „Ampere” osiągają znacznie lepsze wyniki niż „Turingi”, oby tak samo dobrze wypadały w grach.

Zobacz: Hyperbook GTR - wydajny laptop z desktopowymi podzespołami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Nvidia

Źródło tekstu: TweakTown, WCCFTech