DAJ CYNK

NVIDIA zamyka oddziały w Rosji. Dalsza obecność jest niemożliwa

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

NVIDIA zamyka oddziały w Rosji. Dalsza obecność jest niemożliwa

NVIDIA w pełni wycofuje się z Rosji. Dalsze działanie w państwie rządzonym przez Putina jest w obecnej sytuacji niemożliwe.

Krótko po ataku Rosji na Ukrainę wiele firm zaczęło wycofywać się z kraju rządzonego przez Putina. Wśród nich była również NVIDIA, która wstrzymała wszelkie dostawy i sprzedaż własnych produktów. Jednak Zieloni nie wycofali się całkowicie. W Rosji nadal działały oddziały firmy, ponieważ marka, co zrozumiałe, nie chciała z dnia na dzień zostawić swoich pracowników na lodzie.

NVIDIA całkowicie wycofuje się z Rosji

Ostatecznie NVIDIA zdecydowała się całkowicie wycofać z Rosji. Firma ogłosiła, że zamyka wszystkie swoje oddziały, które tam działały, ponieważ dalsze działanie — wobec aktualnych wydarzeń — stało się niemożliwe. Jednak Zieloni nie zostawiają swoich pracowników bez niczego. Wszyscy otrzymali możliwość dalszej pracy dla NVIDII, ale w innych państwach.

NVIDIA, między innymi z powodu nałożonych sankcji, już w marcu przestała wysyłać i sprzedawać swoje produkty w Rosji. Colette Kress, która jest w firmie dyrektorem finansowym, przyznała, że kosztowało to Zielonych około 2 procent rocznych przychodów. Podobnie jest w przypadku IBM oraz HP, które również poniosły podobne starty z powodu wyjścia z Rosji.

Zobacz: Ten GeForce RTX 4090 stanie się marzeniem wielu graczy
Zobacz: ASRock musi wymienić płyty główne. Winna jest prosta naklejka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: The Wall Street Journal

Przewiń w dół do następnego wpisu