DAJ CYNK

Ten GeForce RTX 4090 stanie się marzeniem wielu graczy

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Ten GeForce RTX 4090 stanie się marzeniem wielu graczy - Gigabyte Aorus GeForce RTX 4090 WATERFORCE

Marka Aorus zaprezentowała kartę, która może być jednym z najmniejszych RTX-ów 4090 na rynku. Nie zmienia to faktu, że nadal wymaga mnóstwo miejsca w obudowie.

Aorus GeForce RTX 4090 WATERFORCE to karta graficzna, która prawdopodobnie będzie marzeniem wielu graczy. Chociaż będzie to jeden z najmniejszych modeli z serii RTX 4090, to nadal nie obejdzie się bez sporej przestrzeni we wnętrzu obudowy.

Aorus GeForce RTX 4090 WATERFORCE

Aorus GeForce RTX 4090 WATERFORCE to karta chłodzoną cieczą. Dzięki temu obudowa jest niewielka, a sama karta zajmuje mało miejsca. Jednak w zestawie z nią idzie ogromny cooler All-in-One z trzema wentylatorami o średnico 120 mm. Między innymi dzięki nim temperatura karty utrzymywana jest na możliwie niskim poziomie. Jednak z wnioskami trzeba poczekać na pierwsze testy.

Gigabyte Aorus GeForce RTX 4090 WATERFORCE

Oczywiście Aorus nie jest jedyną marką, która szykuje RTX-a 4090 w wersji chłodzonej cieczą. Podobne konstrukcja będą miały w swojej ofercie również  MSI (seria SUPRIM LIQUID) czy też Colorful (seria Neptune). Nie znamy ich specyfikacji, ale na pewno będą to mocno podkręcone jednostki, które wyciągną dodatkową moc z rdzenia graficznego AD102. Być może uda im się osiągnąć taktowanie powyżej 3,0 GHz, o którym mówił prezes NVIDII.

Zobacz: Ta karta Acera może kandydować do miana najładniejszej na rynku
Zobacz: ASRock musi wymienić płyty główne. Winna jest prosta naklejka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: VideoCardz

Źródło tekstu: VideoCardz

Przewiń w dół do następnego wpisu