DAJ CYNK

GeForce RTX 4090 to pierwsza karta do grania w 8K, ale jest warunek

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

GeForce RTX 4090 to pierwsza karta do grania w 8K, ale jest warunek

NVIDIA twierdzi, że GeForce RTX 4090 będzie kartą graficzną, która pozwoli na granie w rozdzielczości 8K z płynnością co najmniej 60 klatek na sekundę. Jest jednak jeden warunek.

Niemal z każdej strony docierają do nas informacje, z których wynika, że karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4090 będzie potężna. Żadne to zaskoczenie, w końcu zawsze najwyższe modele Zielonych były bardzo wydajne. Jednak tym razem skok mocy obliczeniowej z generacji na generację ma być ogromny. NVIDIA wręcz twierdzi, że GeForce RTX 4090 pozwoli na granie w rozdzielczości 8K.

GeForce RTX 4090 do grania w 8K

NVIDIA opublikowała wykres, na którym prezentuje wydajność karty graficznej GeForce RTX 4090 w rozdzielczości 8K. Wynika z nich, że model ten doskonale radzi sobie z wyświetlaniem tak dużej liczby pikseli, uzyskując w każdej z prezentowanych gier płynność ponad 60 klatek na sekundę.

NVIDIA GeForce RTX 4090 w 8K

Jednak warto zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, sam wybór gier jest symptomatyczny. Owszem, na liście jest kilka bardziej wymagających, jak Red Dead Redemption 2, Forza Horizon 5 czy Microsoft Flight Simulator, ale w większości to mniej zasobożerne produkcje pokroju Fortnite'a lub War Thunder. Po drugie, w kilku z nich nie obejdzie się bez włączenia DLSS i to w trybie wydajności, który znacząco wpływa już na jakość obrazu.

Nie zmienia to faktu, że GeForce RTX 4090 zapowiada się potężnie. Szkoda, że NVIDIA nie zdecydowała się na zaimplementowanie wyjść DisplayPort 2.0, zostają przy starszym standardzie 1.4.

Zobacz: GeForce RTX 4090 jest tak szybki, że wymusza zmiany w grach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Asus, NVIDIA

Źródło tekstu: NVIDIA

Przewiń w dół do następnego wpisu