DAJ CYNK

Jedyne zdjęcie karty graficznej, która nigdy nie trafiła do sprzedaży

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Jedyne zdjęcie karty graficznej, która nigdy nie trafiła do sprzedaży

Do sieci wyciekły zdjęcia kart graficznych, które nigdy nie trafiły do sprzedaży. Wśród nich znajduje się wyjątkowy model GeForce RTX 3090 Super Founder Edition.

Swego czasu krążyły plotki na temat kart graficznych GeForce RTX 30 z serii Super. Te ostatecznie nigdy nie trafiły do sprzedaży. Zamiast nich NVIDIA wprowadziła modele z serii Ti (Titanium), co nie oznacza, że wersje Super nie powstały. Właśnie wyciekło zdjęcie, które to potwierdza.

GeForce RTX 3090 Super na zdjęciu

Na zdjęciu możemy zobaczyć kartę graficzną w wersji GeForce RTX 3090 Super Founder Edition. Model ten ostatecznie nie trafił do sprzedaży, bowiem NVIDIA zdecydowała się na wersję GeForce RTX 3090 Ti. Zresztą widoczna na fotografii karta tak właśnie jest rozpoznawana przez program GPU-Z, co tylko dowodzi, że zmiana dotyczyła jedynie nazwy, a nie samej specyfikacji.

NVIDIA GeForce RTX 3090 Super Founders Edition
fot. NGA Forums
MSI GeForce RTX 3080 Ventus 3X OC 20 GB
fot. MEGASizeGPU

Na zdjęciu zaskakuje między innymi całkowicie czarny wentylator. Szkoda, że Zieloni ostatecznie z niego zrezygnowali i w RTX 3090 Ti zdecydowali się na tradycyjną wersję ze srebrną obramówką. Poza tym wyciekły też zdjęcia karty graficznej MSI GeForce RTX 3080 Ventus 3X OC w wersji z 20 GB pamięci VRAM, która również nigdy nie trafiła do sprzedaży. Jak widać, NVIDIA miała w planach model ze zwiększoną ilością pamięci, ale skończyło się tylko na projektach.

Zobacz: Intel Core i9-13900K zaskakuje w testach Cinebench R23 i CPU-Z
Zobacz: Colorful iGame GeForce RTX 4080 Ultra OC pozuje na zdjęciu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: DMegias / Shutterstock.com, NGA Forums, MEGASizeGPU

Źródło tekstu: VideoCardz