DAJ CYNK

Logitech G Cloud, czyli konsola do grania w gry z PC-tów

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Logitech G Cloud

Firma Logitech w końcu oficjalnie zaprezentowała konsolę o nazwie G Cloud. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami służy ona do grania w chmurze.

W trakcie pierwszego w historii wydarzenia o nazwie LogiPlay w Berlinie firma Logitech zaprezentowała kilka nowych sprzętów, które dedykowane są zarówno graczom, jak i streamerom. Wśród nich jedną z najciekawszych premier jest konsola do grania w chmurze Logitech G Cloud. Wcześniej już wyciekły informacje na jej temat, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie.

Logitech G Cloud

Logitech G Cloud, czyli konsola do grania w chmurze

Zacznijmy od samej specyfikacji urządzenia. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami konsola działa na bazie systemu Android, chociaż firma Logitech opracowała własną nakładkę systemową, dzięki której korzystanie ze sprzętu ma być wygodniejsze. Logitech G Cloud wyposażona jest w:

  • 7-calowy ekran IPS LCD 1920 × 1080 (60 Hz) o jasności 450 nitów
  • układ Qualcomm Snapdragon 720G
  • 4 GB pamięci RAM
  • 64 GB pamięci wbudowanej
  • WiFi 2×2 MIMO 802.11/a/b/g/n/ac (2,4 i 5 GHz)
  • Bluetooth 5.1 z Qualcomm aptXTM
  • złącza USB-C 3.1 i mini-jack 3,5 mm
  • głośniki stereo
  • wymiary 256,84 × 117,21 × 32,95
  • masa 463 gramów

Logitech G Cloud

Generalnie idea jest prosta. Owszem, konsola nie jest mocna pod względem specyfikacji, ale nie musi być. Dlaczego? Bo służy do grania w chmurze. Wystarczy na niej uruchomić GeForce NOW, Microsoft xCloud lub Steam Link, aby móc cieszyć się pełnoprawnymi produkcjami z PC-tów. Szkoda tylko, że Logitech nie pokusił się o wejście na kartę SIM, aby móc grać także w tych miejscach, gdzie nie ma szybkiego WiFi. Można też grać w gry mobilne z Androida, ale wiadomo, że to nie to samo.

I to jest tak naprawdę największy problem, jaki mam z konsolą. Niby przenośna, ale tak naprawdę do grania w domu, bo co jak co, ale do uruchamiania gier z chmury potrzebne jest dobre połączenie. Bez szybkiego internetu w paśmie 5 GHz lepiej nie podchodzić. Miałem okazję chwilę się nią pobawić w Berlinie i generalnie mocno przypomina Nintendo Switch Lite. No i jeszcze jedno, Logitech obiecuje nawet ponad 12 godzin pracy na jednym ładowaniu. To zasługa baterii o pojemności 6000 mAh.

Premiera początkowo zaplanowana jest w USA w cenie 299 dolarów w ramach preorderów oraz 349 dolarów, gdy konsola trafi już na sklepowe półki.

Zobacz: Logitech G502 X. Ikona powraca w aż trzech nowych wersjach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Logitech G

Źródło tekstu: Logitech G

Przewiń w dół do następnego wpisu