DAJ CYNK

Sapphire szykuje polarne elfy, czyli białego Radeona w wersji mITX

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Sapphire szykuje polarne elfy, czyli białego Radeona w wersji mITX

Lubisz białe, małe zestawy komputerowe? Nie chcesz wydawać dużo pieniędzy? Nie ma sprawy! Sapphire szykuje taniego Radeona RX 6500 XT, który Ci się spodoba.

 

Wygląda na to, że coraz więcej osób zainteresowanych jest zestawami komputerowymi utrzymanymi w białej kolorystyce. Na rynku przybywa nowych podzespołów w tym kolorze. Nie powinno to nikogo dziwić przy popularności obudów z panelem bocznym w formie okna, które eksponuje wnętrze PC.

Sapphire RX 6500 XT Polar Elves zaoferuje tylko 4 GB VRAM

A jak donosi VideoCardz, Sapphire planuje dołączyć do grona producentów z białymi kartami graficznymi. Pierwszym układem ma być AMD Radeon RX 6500 XT w wersji Polar Elves, który jest konstrukcją Mini ITX.

Niestety dokładna specyfikacja nowego układu pozostaje tajemnicą. Widzimy tutaj tylko układ chłodzenia z pojedynczym wentylatorem "Angular Velocity Fan Blade", znanym z autorskich modeli Sapphire Radeon RX 7000 Pulse i Nitro. Charakteryzuje się on wygiętymi, połączonymi ze sobą łopatkami.

Sapphire szykuje polarne elfy, czyli białego Radeona w wersji mITX

Biorąc pod uwagę pobór mocy Radeona RX 6500 XT będziemy mieli tutaj do czynienia zapewne z jednym złączem zasilającym typu 6-pin. Panel I/O zaoferuje nam po jednym HDMI i DisplayPort.

Data premiery i sugerowane ceny pozostają tajemnicą. Zastanawiające jest, że Sapphire zdecydowało się na starszą generację - na rynku jest przecież już znacznie nowszy Radeon RX 7600. Jednak producent może mieć po prostu sporo zalegających układów, których chce się pozbyć.

Zobacz: BIOSTAR prezentuje tanie płyty główne Micro ATX
Zobacz: Nie ma chętnych na GeForce RTX 4080. Ceny mocno w dół

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Sapphire, Midjourney

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne