DAJ CYNK

Huawei pokazuje dwa nowe MateBooki - MateBook X oraz 14

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2298

MateBook X i MateBook 14 to dwa nowe laptopy działające pod kontrolą systemu Windows. Jakie parametry mogą skłonić do ich nabycia?

Oba urządzenia przeznaczone są do zapewnienia użytkownikom "mobilnej produktywności". MateBook X (powyżej) ma zaledwie 13.6 mm  grubości, a waży dokładnie 1 kg. Jego obudowa wykonana została ze stopu aluminium i magnezu, a Huawei reklamuje go jako pierwszy na świecie notebook korzystający z wyświetlacza Infinite FullView. Wypełnia on 90% powierzchni, dzięki czemu korzystanie z treści multimedialnych ma być niezwykle przyjemne. Obraz pokazywany jest w rozdzielczości 3K (3000x2000 pikseli), ma proporcje 3:2 i pokrywa 100% palety sRGB. Jakby tego było mało, jest on dotykowy. MateBook X napędza do działania procesor Intel Core 10. generacji, mogący korzystać z maksymalnie 16 GB RAM. Urządzenie obsługuje Wi-Fi 6. Zasila je akumulator 42 Wh. Jest dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: Silver Frost, Forest Green, Interstellar Blue oraz Sakura Pink.

Zobacz: Huawei: potrzebujemy ujednoliconych standardów technicznych

Huawei MateBook 14 (powyżej) to z kolei laptop z procesorem AMD Ryzen 4000 (wykonanym w litografii 7 nm). Tu również można załadować do 16 GB RAM. 14-calowy wyświetlacz FullView pokazuje obraz w rozdzielczości 2K, czyli 2160x1440 pikseli w proporcjach 3:2. Ramki z boku i na górze mają zaledwie 4,9 mm, dzięki czemu stosunek wyświetlacza do obudowy wynosi 90%. Tu także mamy do czynienie z pokryciem palety RGB w 100%. W najcieńszym miejscu ma 16 mm, a waży 1,49 kg.

Producent nie podał ceny za te urządzenia, ale zrobi to zapewne na dniach, ponieważ oba mają wejść do sprzedaży jeszcze we wrześniu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu