DAJ CYNK

Thermalright odświeża legendarne chłodzenie procesora

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Thermalright odświeża legendarne chłodzenie procesora

Potrzebujesz wydajnego, ale i cichego chłodzenia procesora zgodnego z nowszymi modelami AMD i Intela? Rozwiązaniem jest najnowszy cooler Thermalright!

 

Nowe procesory to coraz wyższa wydajność, ale i niestety większy pobór mocy oraz wyższe temperatury. Zwłaszcza pod pełnym, długotrwałym obciążeniem w grach i programach. Przez to sporo osób wymienia głośne chłodzenia fabryczne na wydajniejsze rozwiązania od firm trzecich.

Thermalright oferuje klasyczne chłodzenie bez RGB LED

Ledwie chwilę temu informowaliśmy Was o nowym układzie chłodzenia cieczą od chińskiego JONSBO. Teraz mamy coś dla fanów bardziej tradycyjnych rozwiązań, czyli wieżowych coolerów CPU.

Thermalright Ultra 120EX Rev. 4 to kolejna wersja dobrze znanego i cenionego chłodzenia procesora. Ma ono wymiary 157 x 132 x 89,6 milimetrów i waży 865 gramów, licząc wraz z wentylatorem.

Thermalright odświeża legendarne chłodzenie procesora

Postawiono tutaj na aluminiowy radiator, sześć 6-milimetrowych rurek cieplnych oraz 120-milimetrowy wentylator z łożyskiem FDB. Pracuje on z prędkością do 2150 (±10%) RPM przy wydajności do 69 CFM i kulturze pracy do 28,1 dB(A). Wisienką na torcie jest niklowana podstawa, której niestraszny ciekły metal.

Thermalright odświeża legendarne chłodzenie procesora

Thermalright Ultra 120EX Rev. 4 wspiera nowsze i starsze procesory. Mowa więc o gniazdach Intel LGA 1200 i LGA 1700 oraz AMD AM4 i AM5. Sugerowana cena pozostaje tajemnicą, ale znając dotychczasową ofertę Tajwańczyków i patrząc na specyfikację nie powinno być przesadnie drogo.

Zobacz: Wydajne chłodzenie procesora z grubymi wentylatorami
Zobacz: Tak prezentują się autorskie wersje GeForce RTX 4090

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Thermalright

Źródło tekstu: oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu