DAJ CYNK

Bankomat z ropoznawaniem twarzy? Intel RealSense ID ma to umożliwić

Dodane przez: ArecaS

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1494

Intel RealSense ID

Intel RealSense ID to nowy system rozpoznawania twarzy, który ma pozwolić na łatwiejszą weryfikację tożsamości w przypadku inteligentnych zamków, punktów sprzedaży czy bankomatów.

Intel RealSense ID to niewielki moduł, który do rozpoznawania twarzy wykorzystuje dedykowany sensor głębi wraz z dedykowaną siecią neuronową. Technologia przypomina nieco tę stosowaną przez Apple w systemie Face ID i z perspektywy użytkownika jej działanie nie będzie znacząco odbiegać od rozwiązania stosowanego przez Apple. Wystarczy spojrzeć na moduł, a tożsamość użytkownika rozpoznawana jest automatycznie.

Po co to wszystko? Producent wskazuje kilka zastosowań, w których tego typu rozwiązanie miałoby się okazać przydatne. Najbardziej obrazowym jest chyba wykorzystanie w bankomatach, gdzie rozpoznawanie twarzy mogłoby zastąpić klasyczny kod PIN. Intel RealSense ID miałby być w takiej sytuacji bezpieczniejszy, ale także wygodniejszy z perspektywy użytkownika.

Producent zapewnia, że technologii nie da się oszukać wykorzystując np. zdjęcie lub maskę, natomiast okulary czy zarost mają pozostać bez wpływu na skuteczność działania modułu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Intel

Źródło tekstu: Intel

Przewiń w dół do następnego wpisu