DAJ CYNK

Fortnite - na nowych konsolach dostępne w 4K

Henryk Tur

Rozrywka

Miłośnicy Fortnite mają powody do radości - na nowych konsolach ich ulubiona produkcja będzie dostępna w rozdzielczości 4K. Na tym nie koniec nowych możliwości.

Fortnite to produkcja, przy której bawią się codziennie miliony ludzi z całego świata. A ponieważ wkrótce wielu z nich wejdzie w posiadanie konsoli Xbox Series X lub PlayStation 5, Epic postanowił przygotować swoją sztandarową produkcję pod ich kątem, aby w pełni wykorzystać drzemiące w urządzeniach możliwości. We wpisie na oficjalnym blogu produkcji możemy przeczytać, że od 10 listopada Fortnite staje się next-genowe pełną gębą. Posiadacze Xbox Series X będą mogli bawić się w rozdzielczości 4K przy 60 FPS, podziwiając bardziej dynamiczny i interaktywny świat. Ulepszenia obejmują między innymi gazy i ciecze, a także animacje chmur na niebie. Na Series S najwyższą możliwą rozdzielczością ma być 1080p przy 60 FPS.

Fortnite na PlayStation 5 to możliwość zabawy w 4K przy 60 FPS, ulepszone efekty wizualne (jak przy Xbox Series X) oraz dodatkowo wykorzystanie kontrolera DualSense podczas korzystania z Suppressed SMG lub karabinu snajperskiego Bolt-Action. Produkcja zostanie bardziej powiązana z menu PS 5, co pozwoli na bezpośrednie wejście do wybranego trybu zabawy. W przypadku rozgrywki na podzielonym ekranie zostanie utrzymana jakość 60 FPS.

Zobacz: Epic Games wnioskuje by sąd przywrócił Fortnite'a. Robi to w... 182 stronach

Ponadto na obu konsolach gra i poziomy mają wczytywać się znacznie szybciej, redukcji ulegnie także czas potrzebny na dopasowanie meczów. Obecni użytkownicy konsol nie muszą martwić się o utratę kont - zostaną one automatycznie dopasowane do nowych urządzeń.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News