DAJ CYNK

Diablo 2: Resurrected - Blizzard szykuje powrót kultowego hack'n'slasha

Dodane przez: ArecaS

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 5756

Diablo 2: Resurrected

Jeszcze w tym roku gracze powrócą do świata Sanktuarium za sprawą Diablo 2: Resurrected - remastera kultowego hack'n'slasha z 2000 roku.

Podczas wydarzenia Blizzcon 2021 firma Blizzard zaprezentowała oficjalnie remaster Diablo 2, o którym już od jakiegoś czasu mogliśmy usłyszeć za sprawą branżowych plotek. Tytuł ukaże się jeszcze w tym roku jako Diablo 2: Resurrected na PC oraz konsolach: Xbox Series X i Series S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Co czeka na graczy? Przede wszystkim kultowe Diablo 2 wraz z dodatkiem Lord of Destruction, odnowione pieczołowicie przez studio Vicarious Visions, które zasłynęło remasterami Crash N.Sane Trilogy i Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2. Tytuł otrzyma nową trójwymiarową oprawę graficzną w rozdzielczości 4K oraz kilka współczesnych udogodnień, w tym m.in. współdzieloną między postaciami skrzynkę na przedmioty. Rdzeń rozgrywki ma być jednak dokładnie taki sam, jak 20 lat temu.

Diablo 2: Resurrected

Warto wspomnieć, że gracze będą mogli przenosić swoje save'y między różnymi platformami, dzięki czemu uzyskają dostęp do swoich postaci wraz z całym ekwipunkiem niezależnie od tego, czy grają akurat na PC, czy na konsoli. Niestety zabraknie funkcji cross-play, więc o graniu w tym samym czasie ze znajomymi z różnych platform będzie trzeba zapomnieć.

Diablo 2: Resurrected

Niestety dokładna data premiery tytułu nie jest jeszcze znana - wiemy tylko, że zadebiutuje w 2021 roku. Na szczęście okazja, żeby sprawdzić go w akcji, powinna się trafić dużo szybciej. Wszystko za sprawą testów alpha, na które chętni mogą się zapisać pod adresem www.diablo2.com.

Zobacz: W tym tygodniu Blizzard może zapowiedzieć długo wyczekiwany remaster Diablo II
Zobacz: Blizzard nawiązuje partnerstwo z ESL w sprawie obsługi e-sportowego ekosystemu gry Heartstone

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu