DAJ CYNK

Debiut z przytupem: Genshin Impact pokonuje Fortnite'a na Twitchu

Michał Świech

Rozrywka

Genshin Impact

Jak debiutować to z przytupem. Jeszcze żadna chińska gra nie osiągnęła poza granicami swojego kraju takiego sukcesu jak Genshin Impact.

W ostatnim czasie bardzo udane wejście na rynek zanotowały takie gry jak Among Us oraz Genshin Impact. Dobra passa pierwszego tytułu już trochę trwa, ale nie jest to szczególnym zaskoczeniem, gry wzorowane na popularnej Mafii zwykle radziły sobie bardzo dobrze. Genshin Impact to z kolei oznaka tego, ze chińskie firmy zamierzają wejść także na światowy rynek gier. Do tej pory chińskie tytuły były w cieniu, teraz udany debiut Genshin Impact może zachęcić inne chińskie studia do ekspansji zagranicznej.

Prawie od razu Genshin Impact pokonał Fortnite'a na Twitchu - już kilka godzin po premierze 110 tysięcy osób oglądało grę. Popularniejsze są tylko Among Us, League of Legends i Call of Duty: Warzone. Jeszcze przed wydaniem gry zarejestrowało się 16 milionów graczy z Chin i 5,3 mln osób spoza Państwa Środka. W samych Chinach Genshin Impact wygenerował większe przychody niż Douyin, czyli chińska wersja TikToka. Sama gra jest darmowa i można w nią grać na Androidzie, iOS, na komputerach oraz na PlayStation 4.

Zobacz: Jakie anime oglądać jesienią? - październik 2020
Zobacz: TikTok ma już ponad 100 milionów codziennych użytkowników w Europie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: scmp, wł