DAJ CYNK

Xiaomi. Parę lat i możesz jeździć ich samochodem

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Motoryzacja

Za kilka lat będziemy jeździć samochodami Xiaomi

Szef Xiaomi — Lei Jun — zapowiedział, że już w 2024 roku z fabryk chińskiego producenta zaczną wyjeżdżać pierwsze samochody.

W ofercie Xiaomi jest niemal już wszystko — smartfony tablety, sprzęty RTV i AGD, akcesoria dla zwierząt, sprzęty dla graczy, urządzenia inteligentne i wiele, wiele więcej. Za chwilę do tej listy dołożyło kolejną kategorię, bowiem Chińczycy planuję ekspansję na rynek motoryzacyjny.

Xiaomi stawia na motoryzację

Na dodatek ma to być bardzo szybka ekspansja, bowiem — jak zapowiada szef Xiaomi, czyli Lei Jun — pierwsze samochody wyjadą z fabryk już w pierwszej połowie 2024 roku. Przyznał to prezes firmy na spotkaniu z inwestorami, a później potwierdził rzecznik prasowy, a także Zang Ziyuan, szef międzynarodowego działy marketingu za pośrednictwem zweryfikowanego konta na Weibo. Chodzi oczywiście o samochód elektryczny.

Xiaomi już jakiś czas temu zapowiadało, że w ciągu najbliższych 10 lat zainwestuje w segment motoryzacyjny aż 10 mld dolarów. Jednak nikt chyba nie spodziewał się, że pierwsze samochodu, o ile plany się nie zmienią, zadebiutują już w pierwszej połowie 2024 roku. A niestety trzeba zauważyć, że kryzys na rynku półprzewodników ma też ogromnym wpływ na firmy motoryzacyjne, więc może mocno pokrzyżować strategię Xiaomi.

Zobacz: Huawei coraz odważniej wchodzi na rynek samochodów
Zobacz: Oppo też chce mieć swój elektryczny samochód? Firma rejestruje nazwę Ocar

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Anna Rymsza (Xyrcon)

Źródło tekstu: Gadgets360

Przewiń w dół do następnego wpisu