DAJ CYNK

Tesla: Chińczycy muszą poprawiać po Niemcach

Michał Świech

Motoryzacja

Fabryka Tesli w Chinach nie ma problemów, w Niemczech tak

Tesla dalej ma problemy z Modelem Y produkowanym w Niemczech. Dlatego samochody na rynek niemiecki dostarcza dalej fabryka z Chin.

Tesla wybudowała swoją fabrykę w Niemczech z założeniem, że przejmie ona produkcję na europejski rynek. Niestety dla Elona Muska, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Okazuje się, że fabryka w Szanghaju dalej musi wysyłać Modele Y do Europy.

Tesla Model Y? Najlepiej z Chin, unikaj Niemiec

Niemiecka fabryka od zeszłego tygodnia jest w stanie produkować tysiąc samochodów tygodniowo. Już niedługo prace nad Modelem Y w Berlinie będą prowadzone na trzy zmiany. To nadal za mało, dlatego nawet samochody na rynek niemiecki będzie dalej zapewniać fabryka w Szanghaju.

W tym nie byłoby nic dziwnego. Problemy zaczynają się dalej. To w Szanghaju powstają najlepsze samochody i najlepiej wykonane warianty samochodu. Tesla Model Y wyprodukowany w Berlinie boryka się z awariami i defektami dotyczącymi bezpieczeństwa. Pełnowartościowe samochody zapewnia właśnie fabryka w Chinach. Problematyczna jest tylko część egzemplarzy, ale właśnie ta niemiecka. Raport, na który powołuje się ITHome sugeruje, że pomóc sporo powinna odpowiednia aktualizacja oprogramowania.

Zobacz: Tesla wycofuje ponad 100 tys. samochodów. Winny procesor AMD?
Zobacz: Tesla się nie zatrzymuje. Nawet na znakach stopu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: shutterstock

Źródło tekstu: ithome via gizchina