DAJ CYNK

Polacy znów nabijani w butelkę, chodzi o Netflix

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Bezpieczeństwo

Polacy znów nabijani w butelkę, chodzi o Netflix

Polacy muszę mieć się na baczności. Ruszyła kolejna kampania phishingowa, w której oszuści podszywają się pod Netflixa.

Jesteś użytkownikiem Netflixa? Uważaj, bo możesz dostać podejrzanego SMS-a, przy którym dzieli Cię już tylko jeden krok do ujawnienia swoich danych i utraty pieniędzy. Wystarczy chwila nieuwagi.

Oszuści podszywają się pod Netflixa

W Polaków został wycelowanych nowy atak, który ma za zadanie wyłudzać nasze dane, a następnie kraść środki z konta bankowego. Metoda działania jest prosta i znana, ale jednocześnie wciąż skuteczna, o czym świadczą liczne przykłady osób, które tracą często nawet oszczędności swojego życia. Najnowsza kampania phishingowa wycelowana jest w użytkowników Netflixa.

Oszustwo polega na masowej wysyłce wiadomości, w których oszuści podszywają się pod Netfixa. W SMS-ach informują o odrzuconej płatności za korzystanie z serwisu streamingowego i kierują na fałszywą stronę, która wygląda dokładnie jak Netflix. Tam wystarczy podać swoje dane, aby narazić się na utratę pieniędzy — ostrzega CSIRT KNF.

Z tego miejsca ponownie apelujemy, aby o podobnych przypadkach informować swoich znajomych oraz rodziny. Dzięki temu może ich uchronić przed nieprzyjemnościami.

Zobacz: Polacy w Google wpisują to nagminnie. Proszą się o kłopoty
Zobacz: Polacy oszaleli na punkcie tej usługi. Korzystają 23 mln ludzi

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Daniel Avram / Shutterstock.com

Źródło tekstu: CSIRT KNF