DAJ CYNK

Windows 10: Kontakty znikną z systemu

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 5053

System Windows 10 ma kilkanaście wbudowanych aplikacji. Części z nich praktycznie nikt nie używa, dlatego Microsoft od czasu do czasu usuwa wybrane. Tak właśnie stanie się z Kontaktami.

Windows 10 miał być systemem ciągle zmienianym i ulepszanym. O ile w tym drugim aspekcie bywa różnie, o tyle zmiany widujemy często - aplikacja "Twój telefon" najlepszym przykładem. Zmiany te obejmują także usuwanie aplikacji systemowych, których nie cieszą się popularnością użytkowników, a taką właśnie są Kontakty. Najnowsze doniesienia mówią nam, że w przyszłym roku zniknie całkowicie z Windows 10, aczkolwiek jeśli ktoś jej używał, nie straci zapisanych kontaktów - jeśli zsynchronizował je z chmurą. A wiemy o tym dzięki najnowszej edycji systemu dla Insiderów, gdzie Kontaktów już po prostu nie ma - nie znajdziesz ich w menu Start, ani poprzez systemową wyszukiwarkę.

Wspomniane wyżej, zsychronizowane z chmurą Microsoftu dane będą dostępne poprzez Kalendarz oraz Pocztę - pojawi się dedykowany przycisk dla tej funkcji. Przypomnę, że Microsoft ma zamiar wprowadzić do systemu Windows 10 wbudowany wideokomunikator Meet Now, który nie będzie wymagać posiadania konta, ani instalowania czegokolwiek. Zapewne będzie można używać w nim przeniesionych do Kalendarza kontaktów z systemowej aplikacji, dlatego jeśli z niej korzystasz - wykonaj na zapas synchronizację danych.

Zobacz: Windows 10: Microsoft nie będzie wymuszać aktualizacji. Przez jakiś czas.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu