DAJ CYNK

Windows 10: Microsoft nie będzie wymuszać aktualizacji. Przez jakiś czas.

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 2279

Nie lubimy, kiedy aktualizacje Windows 10 wciskane są nam na siłę. Microsoft wyraźnie uznał, że przesadza i kolejna duża będzie możliwa do odłożenia na pewien czas.

Najnowsza duża aktualizacja to Windows 10 October 2020 Update (20H2). Pojawi się ona - zgodnie z nazwą  na początku października, ale uczestnicy programu Windows Insider mogą pobierać ją już teraz. Microsoft kontynuuje w ten sposób politykę dwóch dużych aktualizacji systemu rocznie - w 2020 miesiącami aktualizacji są maj i październik, na rok przyszły planów jeszcze nie podano. Przy aktualizacji październikowej pojawia się - w końcu - wygodna możliwość odłożenia jej w czasie. Jednak nie będzie ona dowolna, a tylko do końca 2020 roku. Jeśli jej nie zainstalujesz, od stycznia 2021 roku system od czasu do czasu będzie przypominać o konieczności pobrania.

Druga ważna rzecz - aktualizacja 20H2 będzie dostarczana jako pakiet mający ok. 100 MB wielkości. Jest to możliwe, ponieważ Microsoft zdecydował się na niedołączanie do niej zbiorczych aktualizacji bezpieczeństwa - te będą dostarczanie osobno, w miarę pojawiania się takiej potrzeby.

Zobacz: Windows 10: aktualizacja sterowników Intel, Nvidia i AMD

I tu ważna rzecz - jeśli nie pobierasz na bieżąco poprawek bezpieczeństwa, wielkość pliku aktualizacyjnego może podskoczyć do ponad 400 MB. Dlatego warto pobierać je na bieżąco - nie zajmuje to dużo czasu. A jeśli nie masz jeszcze aktualizacji Maj 2020 (czyli 2004), jeśli od razu chcesz przeskoczyć z używanej wersji na 20H2, musisz pobrać minimum 4 GB danych, aby nadrobić zaległości.

A czy warto już dołączyć do Insiderów i pobrać nową aktualizację? Jak na razie nikt nie narzeka - jest stabilna i póki co nie sprawia problemów. Jeśli więc nie chcesz czekać, możesz zaktualizować system już dzisiaj. W tym celu wejdź do Ustawień, a tam działu Aktualizacja i bezpieczeństwo. Wybierz opcję Niejawny program testów systemu Windows  i wybierz kanał beta.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Andrea Piacquadio/Pexels

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu