DAJ CYNK

Opera wprowadza innowacyjny mechanizm synchronizacji pomiędzy PC a Androidem

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 6611

Opera opublikowała dzisiaj nowe wersje przeglądarki na desktopa i system Android. Największą nowością jest całkowicie zmieniony, bardzo innowacyjny system synchronizacji danych pomiędzy tymi edycjami.

Najnowsze edycje przeglądarki Opera noszą numery 71 (edycja desktopowa dla Windows, Linuxa i macOS) oraz 60 (Android). Nowy mechanizm synchronizacji został tak zaprojektowany, aby maksymalnie uprościć proces wymiany danych między przeglądarkami Opera na różnych urządzeniach. Nie będą potrzebne żadne hasła ani loginy - wystarczy przejść na witrynę opera.com/connect i zeskanować kod kreskowy, umożliwiający nawiązanie połączenia pomiędzy obydowoma edycjami. Mechanizm synchronizuje hasła, zakładki, szybkości połączeń, historię przeglądania oraz zapisuje otwarte zakładki.

Zobacz: Opera GX to pierwsza przeglądarka z własnym soundtrackiem

Stefan Stjernelund, Product Manager of Opera for Android, wyjaśnia:

Ludzie nie przeprowadzają synchronizacji telefonów z PC, ponieważ nie mają ochoty na wpisywanie loginów i haseł. Najnowsze wersje Opery ułatwiają im życie - wszystko, co potrzebne, to zeskanowanie kodu kreskowego za pomocą telefonu.

Ale na tym nie koniec. Kolejna nowa opcja to Easy Files - gdy załączasz plik przy użyciu przeglądarki Opera, mechanizm ten wyświetli go w ostatnio pobranych. Umożliwi to szybsze znalezienie pliku bez konieczności przeszukiwania folderów lub nawet zapamiętywania nazwy udostępnionego pliku.

Ponadto edycja Opery na Androida otrzymuje od tego wydania funkcję Flow, umożliwiającą dzielenie się plikami, linkami, zdjęciami, czy notatkami. Jej działanie wyjaśnia poniższy filmik:

 

Zobacz: Opera GX podsumowuje globalne nawyki graczy

Inna nowość to zapamiętywanie często odwiedzanych przez użytkownika witryn i sugerowanie ich podczas wpisywania adresu (Suggested Sites). Być może dzięki zaprezentowanym dziś nowościom Opera zdobędzie serca kolejnych użytkowników i zbliży się bardziej do największych graczy na rynku, czyli Chrome, Edge i Safari?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Opera

Źródło tekstu: Opera

Przewiń w dół do następnego wpisu