DAJ CYNK

Opera Crypto Browser – przeglądarka Web3 z wbudowanym portfelem krytowalutowym

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

Opera Crypto Browser – przeglądarka Web3 z wbudowanym portfelem krytowalutowym

Po produktach dla fanów gamingu Opera stworzyła nową wersję swojej przeglądarki. To Opera Crypto Browser, która zapewnia dostęp do Web3. Ma wbudowany, niepowierniczy portfel krytowalutowy i jest już dostępna w wersji beta na Windows, Mac i Androida.

Opera poza swoją główną przeglądarką, webową i mobilną, stworzyła także jej wersje GX dla graczy, niedawno uruchomiła również poboczne projekty Dify (cashack podczas zakupów) czy Loomi (serwis VOD). Teraz przedstawiła nowość dla entuzjastów Web3, kryptowalut i technologii blockchain.

Zobacz: Opera odpala własny VOD – w Polsce rusza Loomi

Dzięki temu projektowi Opera zamierza uprościć przeglądanie zdecentralizowanych aplikacji (DApps) oraz korzystanie ze stron Web3, gier i platform metaverse, zapewniając przy tym płynną obsługę międzyplatformową. 

Nowa Opera integruje dotychczasowe funkcje i dodatki z nowym zestawem narzędzi. Jest wyposażona w agregator wiadomości i danych, nazwany „Crypto Corner” — dedykowaną przestrzeń z kluczowymi informacjami, w tym wiadomościami o tematyce blockchainowej, wycenami aktywów i newsami dotyczącymi opłat gas (gas fee), a także wydarzeniami, airdropami, a nawet podcastami o tematyce crypto.

Opera Crypto Browser

Opera Crypto Browser daje także bezpośredni dostęp do zdecentralizowanych giełd (DEX), NFT opartych na Web3 i dAppów, do gier, ma także zintegrowaną obsługę komunikatora Telegram i Twittera — dostępną bezpośrednio z paska bocznego przeglądarki. 

Zainteresowanie Web3 stale rośnie, jednak żadna z oferowanych obecnie przeglądarek nie jest tak skonstruowana, aby zapewnić płynne i bezpieczne korzystanie z internetu jutra. Nasz projekt umożliwia użytkownikom prostsze, szybsze i bardziej prywatne środowisko Web3. Dzięki nowej Operze pierwsze kroki każdego nowicjusza w tym ekosystemie stają się łatwiejsze. Web3 musi być zrozumiały w użyciu, tylko tak zdecentralizowana sieć może być w pełni zdemokratyzowana i osiągnąć swój maksymalny potencjał

 – mówi Jorgen Arnesen, EVP Mobile w Opera. 

Wbudowany i niepowierniczy portfel będzie początkowo obsługiwać Ethereum w wersji beta, ale niebawem ma być rozszerzony o główne blockchainy i systemy nazw domen. To efekt współpracy Opery z blockchainami i systemami Polygon, Solana, Nervos, Celo, Unstoppable Domains, Handshake, ENS i wieloma innymi.

Opera Crypto Browser

Przeglądarka umożliwia również kupowanie kryptowalut za pośrednictwem wbudowanej rampy fiat-to-crypto, a także ułatwia bezpośrednią wymianę crypto-to-crypto oraz przesyłanie kryptowalut. Można również sprawdzić swoje saldo oraz aktualne opłaty gas, a nawet uzyskać dostęp do wbudowanej galerii NFT.

Przeglądarka Opera Crypto Browser dostępna jest w wersji beta dla Windows, Mac i Androida.

Zobacz: Dify rusza w Polsce. Zbieraj pieniądze, robiąc zakupy w przeglądarce
Zobacz: NFT w pigułce: kupili książkę i myślą, że nabyli prawa do ekranizacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Opera

Źródło tekstu: Opera

Przewiń w dół do następnego wpisu