DAJ CYNK

LinkedIn pozwoli ci udowodnić, że nie kłamiesz. W dodatku za darmo

Karolina Mirosz (mkina)

Aplikacje

LinkedIn pozwoli ci udowodnić, że nie kłamiesz. W dodatku za darmo

LinkedIn wprowadza nowe sposoby weryfikacji tożsamości i miejsca pracy. Co ważne, w przeciwieństwie do wielu mediów społecznościowych, uzyskanie certyfikatu potwierdzającego będzie bezpłatne.

LinkedIn wprowadza nową funkcję weryfikacji, która da użytkownikowi możliwość potwierdzenia swojej tożsamości oraz miejsca pracy, a następnie wyświetlenie ich na profilu. Co ważne, w przeciwieństwie do ostatnich trendów w mediach społecznościowych, aby stosowne oznaczenie uzyskać, użytkownicy nie zapłacą ani grosza.

Pierwsze funkcje weryfikacji pojawiały się na LinkedIn zeszłej jesieni. Warto jednak zauważyć, że dotychczas rezultaty nie były wyświetlane na profilu użytkowników, w przeciwieństwie do ogłoszonych nowych opcji.

Platforma tożsamości CLEAR dla użytkowników z USA

LinkedIn w celu wprowadzenia swojej nowej funkcji nawiązał współpracę z systemem e-tożsamości CLEAR. System weryfikacji daje możliwość użycia CLEAR do uwiarygodnienia danych osobowych oraz miejsca pracy obywateli Stanów Zjednoczonych . Aby to zrobić, użytkownik będzie musiał podać informacje z dokumentu tożsamości i wpisać numer telefonu.

Po skorzystaniu z opcji, pojawi się możliwość wyświetlenia informacji, że tożsamość danej osoby została zweryfikowana. Na profilu zostanie dodana nowa sekcja o nazwie „Weryfikacja”. Użytkownicy, którzy odwiedzą profil danej osoby, zobaczą informację, że profil został zweryfikowany poprzez dowód tożsamości wydany przez organ państwowy.

Weryfikacja tożsamości poprzez adres e-mail

Użytkownicy LinkedIn na całym świecie mają możliwość zweryfikowania miejsca pracy za pomocą firmowego adresu e-mail. W celu uwiarygodnienia miejsca pracy należy wprowadzić kod weryfikacyjny, przesłany przez LinkedIn na firmowy adres e-mail użytkownika. LinkedIn deklaruje, że ​​ta funkcja działa dla ponad 4000 światowych firm na platformie, a z czasem zasięg ma zostać zwiększony.

LinkedIn skorzystał też z technologii macierzystego Microsoftu, aby umożliwić firmom wydawanie  pracownikom identyfikatorów miejsca pracy. Za pomocą platformy Microsoft Entra Verified ID pracodawcy mogą bezpłatnego generować cyfrowe certyfikaty potwierdzające zatrudnienie. Opcja ta zostanie aktywowana pod koniec miesiąca. LinkedIn planuje umożliwić ten sposób potwierdzania zatrudnienia dla dziesiątek firm, obejmując zasięgiem, jak twierdzi, ponad dwa miliony użytkowników serwisu.

Ponieważ coraz więcej organizacji korzysta z nowoczesnych technologii, a rekrutacje online są coraz powszechniejsze, potrzeba weryfikacji danych użytkowników LinkedIn wydaje się oczywista - podsumowano,

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: The Verge, oprac. własne