DAJ CYNK

Google Chrome zmienia się nie do poznania. To musisz wiedzieć

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Aplikacje

Google Chrome, czyli najpopularniejsza przeglądarka na świecie, przychodzi duże zmiany. Nowa wersja jest już udostępniana wszystkim użytkownikom na świecie.

We wrześniu tego roku Google zapowiedział, że najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie, czyli Chrome, przejdzie duże zmiany. Kilka miesięcy później w końcu się ich doczekaliśmy. Nowa wersja jest już udostępniana wszystkim użytkownikom, którzy muszą przygotować się na dużo zmian.

Nowa wersja Google Chrome

To pierwsza, tak poważna zmiana wyglądu przeglądarki Google Chrome od 2018 roku. Nowa wersja zgodna jest ze stylem Material You, który amerykański gigant technologiczny od jakiegoś czasu wprowadza w Androidzie oraz swoich usługach webowych.

Google Chrome nowa wersja

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim więcej zaokrąglonych rogów i nowe palety kolorystyczne. Mocno zmieni się też lista ustawień, która stanie się dłuższa, a każda dostępna tam opcja będzie miała swoją ikonkę. Z paska wyszukiwania zniknie też charakterystyczna ikona kłódki, która informowała o połączeniu HTTPS. Została ona zastąpiona ikoną ustawień witryny, gdzie możemy zarządzać między innymi uprawnieniami.

Google Chrome nowa wersja

Nowa wersja powinna być już dostępna na waszych komputerach. Jeśli jeszcze jej nie macie, to wystarczy wejść w ustawienia i sprawdzić dostępność aktualizacji. U mnie nowy Chrome jest już dostępny.

Zobacz: Koniecznie usuń to z telefonu. Myszkuje ci po galerii zdjęć
Zobacz: Masz taki kod PIN? Lepiej od razu zmień, bo kusisz los

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: slyellow / Shutterstock.com

Źródło tekstu: 9to5Google