DAJ CYNK

Google Chrome 86 sprawdzi, czy ktoś nie ukradł Twojego hasła

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 6283

Dzisiaj światło dzienne ujrzała 86. wersja stabilna Chrome. Tym razem Google postawiło mocno na hasła - w tym sprawdzanie, czy nie używasz przypadkiem takiego, które znalazło się w niepowołanych rękach.

Hasła są ważnym elementem ochrony prywatności internautów, dlatego Google usprawniło ich działanie w edycjach na urządzenia mobilne. Gdy wpisujesz w przeglądarce login oraz hasło, wówczas dane te są szyfrowane i przesyłane do sprawdzenia, czy nie zostały skradzione w trakcie wycieku danych. Od razu nasuwa się myśl - ale jak to, Google przejmuje wszystkie moje hasła i loginy? Dla uniknięcia tej sytuacji wprowadzono właśnie szyfrowanie - uniemożliwia ono ich podejrzenie, a weryfikacja odbywa się automatycznie, bez zapisywania przesłanych danych. Jeśli zostanie wykryte, że dane logowania zostały skradzione, wówczas Chrome zaproponuje zmianę hasła.

Ponadto do przeglądarki wprowadzony zostaje mechanizm Enhanced Safe Browsing - daj użytkownikom więcej zaawansowanych opcji bezpieczeństwa, m.in. chroni przed phishingiem, a jego działanie w praktyce prezentuje poniższy filmik:

 

Zobacz: Chrome we wrześniu stracił użytkowników, inne przeglądarki zyskały

Ponadto zoptymalizowano kod przeglądarki, co ma pozytywnie wpłynąć na jej szybkość oraz wydajność, a także pojawiają się ostrzeżenia przed pobieraniem archiwów i gdy strona, na którą wchodzić, nie korzysta z bezpiecznego protokołu HTTPS.

Aby zaktualizować przeglądarkę Chrome do najnowszej wersji, wejdź w ustawienia, a następnie do działu Pomoc, gdzie wybierz Google Chrome - informacje. Aktualizacja zacznie pobierać się samoczynnie. Po jej wprowadzeniu niezbędny jest restart przeglądarki.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu