DAJ CYNK

Firefox 85 wreszcie naprawi zarządzanie zakładkami

Dodane przez: ArecaS

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 3419

Firefox 85 wprowadzi ważną zmianę w zakładkach

Premiera Mozilla Firefox 85 zbliża się wielkimi krokami. Nowa wersja przeglądarki rozwiąże problem z zarządzaniem zakładkami, który towarzyszy użytkownikom już od wielu lat.

Planowana zmiana dotyczy przede wszystkim procesu dodawania zakładek. Dotychczas ile razy dodawaliśmy nową zakładkę, domyślną lokalizacją sugerowaną przez program był folder "Pozostałe zakładki". Znacząco utrudniało to utrzymanie w nich porządku, ponieważ za każdym zmieniało czynność wymagającą naciśnięcia jednego przycisku w konieczność "przeklikania" się przez menu wyboru katalogu. W innym wypadku nasze ulubione strony lądowały w jednym folderze, zakopanym głęboko w strukturze menu przeglądarki. Znalezienie "Pozostałych zakładek" również bywało problematyczne, szczególnie dla świeżo upieczonych Firefoxa.

Po wielu latach Firefox 85 ma wreszcie rozwiązać ten błahy, ale bardzo irytujący problem. Pierwszą i podstawową nowością ma być zapamiętywanie na etapie dodawania zakładki ostatniego wybranego katalogu. Dzięki temu domyślnie nie będą one zapisywane w folderze "Pozostałe zakładki" (chyba że tego chcemy), a w katalogu wybranym przez nas, co powinno znacząco usprawnić korzystanie z przeglądarki.

Drugim usprawnieniem ma być nowy skrót do folderu "Pozostałe zakładki". Pojawi się ona na pasku zakładek, dzięki czemu będziemy mieli do nich szybszy dostęp, a nowym użytkownikom łatwiej będzie je odnaleźć.

Wspomniane poprawki uzupełniają znacznie dłuższą listę nowych funkcji, które Mozilla planuje wprowadzić wraz z nową wersją przeglądarki. Przypomnijmy, Firefox 85 doda m.in. Network Partitioning i możliwość zaimportowania haseł z popularnych menedżerów. Premiera aplikacji przewidziana jest na 26 stycznia.

Zobacz: Firefox 85 będzie mieć Network Partitioning. Czyli?
Zobacz: Firefox 84 - co nowego w kolejnej edycji przegladarki Mozilli?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Mozilla

Źródło tekstu: Mozilla

Przewiń w dół do następnego wpisu