DAJ CYNK

Edge otrzymuje możliwość generowania unikalnych haseł

Henryk Tur

Aplikacje

Microsoft zapowiadał funkcję generowania haseł przez Edge i słowa dotrzymał - póki co nie ma jej jeszcze dla wszystkich, ale pojawiła się w kanałach Canary oraz Dev.

Funkcja menadżera haseł jest jedną z rzeczy, której domagają się sami użytkownicy Edge. Microsoft już kilka miesięcy temu obiecał, że zostanie ona wprowadzona i obecnie trafiła do wydań przeglądarki Canary oraz Dev. Umożliwia tworzenie unikalnych, losowych haseł dla wszystkich odwiedzanych przez użytkownika witryn. W takiej sytuacji należy wypełnić wszystkie wymagane pola formularza, a następnie można utworzyć hasło za pomocą jednego zaledwie kliknięcia. Przeglądarka Edge zapisze je w powiązaniu z witryną i gotowe - nie musisz nawet o nim pamiętać.

Opcję tworzenia haseł będzie można wyłączyć w ustawieniach - dlatego możesz, ale nie musisz używać tego rozwiązania. A kiedy pojawi się w powszechnym użytku? Obecnie ostatni stabilna wersje Edge nosi numer 85, a wydania Dev i Canary oznaczone są 87. Dlatego można powiedzieć, że za dwa wydania, co powinno mieć miejsce za osiem tygodni. A jeśli nie możesz doczekać się, aby sprawdzić, jak wypada to w praktyce - możesz pobrać edycję Dev lub Canary.

Zobacz: Microsoft Edge i Internet Explorer pozbędą się Flash Playera

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: Neowin

Przewiń w dół do następnego wpisu