SkyShowtime pokaże miniserial z Evanem McGregorem. W tle stolica Rosji

W tym tygodniu w serwisie SkyShowtime odbędzie się premiera miniserialu Dżentelmen w Moskwie, opartego na bestsellerowej powieści Amora Towlesa. W roli głównej wystąpił Evan McGregor.

Marian Szutiak (msnet)
2
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
SkyShowtime pokaże miniserial z Evanem McGregorem. W tle stolica Rosji

"Dżentelmen w Moskwie" (A Gentleman in Moscow) to 8-odcinkowy serial, który w najbliższych dniach będzie miał swoją premierę na platformie SkyShowtime. Już 18 kwietnia 2024 roku do obejrzenia będą trzy pierwsze odcinki miniserialu. Kolejne będą się pojawiać w serwisie co tydzień.

Dalsza część tekstu pod wideo

Główną rolę w serialu gra Ewan McGregor (seria Star Wars, Halston, Trainspotting). Wciela się on w hrabiego Aleksandra Rostowa, który po rewolucji bolszewickiej odkrywa, że z powodu swojego pochodzenia klasowego i przeszłości znalazł się po niewłaściwej stronie historii. Radziecki sąd daruje mu życie, ale zsyła go do maleńkiego pokoju na strychu wytwornego hotelu Metropol. Jeśli hrabia stamtąd wyjdzie, czeka go egzekucja. Za murami hotelu mijają burzliwe lata i dekady historii Rosji. W swym więzieniu Rostow nie może ich obserwować, za to otwiera się przed nim znacznie ciekawszy świat odkryć duchowych. Budując nowe życie w hotelowym odosobnieniu, poznaje prawdziwą wartość przyjaźni, rodziny i miłości.

Obok McGregora, w serialu występują:

  • Mary Elizabeth Winstead (Ahsoka, Kate, Birds of Prey) w roli aktorki Anny Urbanovej,
  • Alexa Goodall (The Devil’s Hour, Lockwood and Co) w roli niezwykłej młodej przyjaciółki hrabiego, Niny,
  • Johnny Harris (Without Sin, This is England ’86) w roli skonfliktowanego funkcjonariusza tajnej policji Osipa,
  • Fehinti Balogun (Dune, I May Destroy You) w roli Mishki, najlepszego przyjaciela hrabiego ze studiów.
SkyShowtime pokaże miniserial z Evanem McGregorem. W tle stolica Rosji

W pozostałych rolach: Leah Harvey (Foundation), Paul Ready (Motherland, The Terror), John Heffernan (Becoming Elizabeth, The Pursuit of Love), Lyès Salem (Coupez, Abou Leila), Björn Hlynur Haraldsson (Lamb, The Witcher), Dee Ahluwalia (Consent, Sex  Education), Anastasia Hille (I Hate Suzie Too), Daniel Cerqueira (Judy), Leah Balmforth (Silent Roar), Billie Gadsdon (One Day) i Beau Gadsdon (The Crown).