DAJ CYNK

SkyShowtime pokaże Oppenheimera. To zdobywca 7 Oscarów

Marian Szutiak

Telewizja i VoD

SkyShowtime pokaże Oppenheimera. To zdobywca 7 Oscarów

Amerykańska Akademia Filmowa zdecydowała, że 7 tegorocznych Oscarów trafi do twórców filmu Oppenheimer. Obraz ten już niedługo będzie można obejrzeć na platformie SkyShowtime.

Firm Oppenheimer, dzieło w reżyserii Christophera Nolana, został doceniony przez krytyków na całym świecie. Minionej nocy (z 10 na 11 marca polskiego czasu) obraz ten otrzymał aż 7 Oscarów, w tym te najważniejsze: dla najlepszego filmu, najlepszego aktora pierwszoplanowego oraz najlepszego reżysera. Jest to opowieść o "ojcu bomby atomowej", stworzona na podstawie autorskiego scenariusza Nolana, opartego na nagrodzonej Pulitzerem książce "Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera" autorstwa Kaia Birda i nieżyjącego już Martina J. Sherwina. Widzowie mają możliwość "zajrzenia" w głąb umysłu fizyka teoretycznego, J. Roberta Oppenheimera, który jako dyrektor założonego w ramach Projektu Manhattan laboratorium w Los Alamos prowadził przełomowy projekt zbudowania pierwszej bomby atomowej.

Oppenheimer to wielka kinowa uczta z doborową obsadą. W rolach głównych wystąpili nagrodzony Oscarem Cillian Murphy jako J. Robert Oppenheimer oraz Emily Blunt jako jego żona, zajmująca się biologią i botaniką Katherine "Kitty" Oppenheimer. W obsadzie znaleźli się również między innymi: nagrodzony Oscarem Matt Damon, nagrodzony Oscarem Robert Downey Jr., nominowana do Oscara Florence Pugh, Josh Hartnett oraz laureaci Oscara Casey Affleck, Rami Malek i Kenneth Branagh.

Film Oppenheimer będzie dostępny na platformie SkyShowtime od 21 marca 2024 roku.

Zobacz: Fallout powraca, tym razem w formie serialu. Premiera w kwietniu
Zobacz: Nadchodzi nowe dzieło twórców „Gry o tron”. Wkrótce na Netflix

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: SkyShowtime

Źródło tekstu: SkyShowtime