DAJ CYNK

Netflix z reklamami. Wiemy, ile ma kosztować i wcale nie będzie tanio

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Telewizja i VoD

Netflix z reklamami. Wiemy, ile ma kosztować

Nie jest tajemnicą, że Netflix pracuje nad tańszym planem z reklamami. Teraz dowiadujemy się, ile może on kosztować.

Nie od dzisiaj wiemy, że Netflix pracuje nad wprowadzeniem reklam w swojej usłudze. Te miałyby się stać częścią najtańszego planu. W zamian za niższą cenę serwis będzie wyświetlał krótkie bloki reklamowe. Jeszcze nie znamy szczegółów, ale docierają do nas pierwsze informacje, ile taki plan miałby kosztować.

Cena Netflixa z reklamami

Do takich informacji dotarł serwis Bloomberg. Pakiet Netflixa z reklamami miałby kosztować w Stanach Zjednoczonych około 8 dolarów (+/- 1 dolar). Tym samym byłbym mniej więcej o połowę tańszy od najpopularniejszego za oceanem pakietu w rozdzielczości 1080p z możliwością oglądania na dwóch urządzeniach jednocześnie, który kosztuje tam 15,49 dolarów.

Jeśli tak, to w Polsce moglibyśmy liczyć na kwotę rzędu 20-22 zł, w końcu u nas ten sam pakiet, określany jako Standard, kosztuje 43 zł. Jeśli tak, to byłaby to kwota niewiele niższa niż pakiet Podstawowy w rozdzielczości SD, za który trzeba u nas płacić 29 zł miesięcznie. Nie można też wykluczyć podwyżek, które dotknęły już wiele zachodnich krajów. Ostateczne kwoty mogą być wyższe.

Nie wiemy, jak dokładnie miałby działać pakiet z reklamami. Czy bloki będą wyświetlane tylko przed filmami i serialami, czy może też w ich trakcie? Jak długie będą reklamy? To wszystko pozostaje na razie tajemnicą. Natomiast cel Netflixa jest prost. Serwis chce skusić bardziej oszczędnych użytkowników, którzy skłonni byliby oglądać reklamy, do skorzystania z jego oferty. Dla reszty wszystko pozostanie bez zmian.

Zobacz: Co bankructwo Cineworld oznacza dla Cinema City w Polsce?
Zobacz: Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy w 8K na telewizorach Samsung

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Burdun Iliya / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Neowin, Bloomberg

Przewiń w dół do następnego wpisu