DAJ CYNK

Wiedźmin 4 to zaledwie początek. CD Projekt RED stworzy więcej gier

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Wiedźmin 4 to zaledwie początek. CD Projekt RED stworzy więcej gier

CD Projekt RED ujawnia nowe informacje na temat kolejnej wiedźmińskiej sagi. Kolejna gra, określana potocznie jako Wiedźmin 4, to tylko początek czegoś większego. Produkcji będzie więcej.

Od kilku miesięcy wiemy, że studio CD Projekt RED rozpoczęło prace nad kolejną grą w uniwersum Wiedźminów. Chociaż wiadomo, że będzie to nowa saga, a nie bezpośrednia kontynuacja znanej już trylogii, to wszyscy potocznie określają grę mianem Wiedźmina 4. Na razie trwają prace koncepcyjne, które dopiero określą kształt produkcji, ale gra na pewno będzie początkiem czegoś większego.

Będzie więcej gier z serii Wiedźmin

W trakcie ostatniej konferencji nt. wyników finansowych szef CD Projekt — Adam Kiciński — ujawnił, że w planach mają więcej gier z uniwersum Wiedźminów. Jako przykład podał trylogię z Geraltem, czym jasno zasugerował, że gra potocznie określana jako Wiedźmin 4 będzie początkiem większego projektu. Prawdopodobnie możemy liczyć na przynajmniej dwie produkcje o tych samych bohaterach, chociaż sam stawiałbym na kolejną trylogię.

Powrót do Wiedźmina wydaje się sensownym krokiem po tym, jak potoczyły się losy Cyberpunk 2077. Nie oznacza to, że polskie studio całkowicie zrezygnuje z futurystycznego świata i przygód "V", ale na razie priorytetem jest świat fantasy ze zmutowanymi łowcami potworów. Poza tym cały czas w planach CD Projekt RED jest wydanie next-genowej wersji Wiedźmina 3. Ta ma trafić do graczy jeszcze w tym roku.

Zobacz: Cyberpunk 2077. Dodatek Phantom Liberty oficjalnie zapowiedziany
Zobacz: Xbox Game Pass. 5 premierowych gier na początek września

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: CD Projekt RED

Źródło tekstu: wccftech