DAJ CYNK

Comfino się rozpędza. Sfinansuje też ubezpieczenia

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Klienci agentów Comperia Ubezpieczenia mogą już korzystać z metod finansowania i płatności oferowanych przez Comfino – rat i płatności ekspresowych BLIK. Sposób finansowania kupujący mogą wybrać w ciągu kilku dni od podpisania umowy ubezpieczeniowej. Cały proces jego pozyskania zrealizują poza biurem agenta, np. w domu, przy użyciu własnego smartfona lub komputera.

Comfino to uruchomione w 2021 r. rozwiązanie płatnicze, które oferuje różne metody finansowania zakupów, a także ekspresowe płatności BLIK. Wygodne płatności online przez Comfino udostępnia już 200 sklepów internetowych oraz 100  stacjonarnych punktów handlowych i usługowych. Za pomocą płatności Comfino opłacają polisy ubezpieczeniowe kupujący na Compero.pl.

Dzięki integracji Comfino z aplikacją Comperia Agent, wszyscy korzystający z niej sprzedawcy ubezpieczeń mogą teraz oferować nowe metody finansowania swoim klientom.

Do wyboru raty i płatności ekspresowe BLIK

Kupujący polisę od agentów Comperia Ubezpieczenia mają za pośrednictwem Comfino do wyboru raty i płatności ekspresowe BLIK, a wkrótce także płatności odroczone (BNPL). Ostatecznej decyzji o formie zapłaty nie muszą podejmować w momencie podpisywania umowy. Mają na to czas do określonego w polisie terminu płatności.

Panel klienta opłacającego ubezpieczenie w Comfino
Panel klienta opłacającego ubezpieczenie w Comfino

Dzięki temu klienci, którzy decydują się na zewnętrzne finansowanie, nie muszą podawać agentowi ubezpieczeniowemu żadnych dodatkowych danych wrażliwych podczas zakupu polisy. Należną kwotę będą mogli sami rozłożyć na wygodne raty za pośrednictwem wniosku składanego online z własnego smartfona lub komputera. Klienci, którzy wolą zapłacić całość od razu, mają do wyboru BLIK lub standardowy przelew.

Chcemy zagwarantować klientom kupującym ubezpieczenia jak największy komfort przy podejmowaniu decyzji. Dla wielu osób podawanie osobistych informacji niezbędnych do wypełnienia wniosku kredytowego, na przykład dotyczących sytuacji finansowej lub rodzinnej, może być krępujące. Stale rosnące zainteresowanie kupnem polisy online pokazuje, że klienci nie chcą się spowiadać obcym agentom z zarobków czy swoich możliwości finansowych

– mówi Szymon Fiecek, prezes Comperia.pl SA, twórcy Comfino.

Szymon Fiecek wyjaśnia, że korzystający z Comfino nie muszą wybierać metody płatności w obecności agenta, ani nawet informować go później o tym jaką decyzję podjęli. Mając na to więcej czasu, mogą zapoznać się z dostępnymi ofertami i dokonać najlepszego dla siebie wyboru – w pełni transparentnie i bez presji.

Szymon Fiecek, prezes Comperia.pl SA, twórcy Comfno
Szymon Fiecek, prezes Comperia.pl SA, twórcy Comfino

Płatności Comfino są też rozwiązaniem korzystnym dla agentów. Dzięki temu, że to kupujący samodzielnie dokonuje płatności lub wypełnia wniosek, sprzedający ubezpieczenia nie musi przechodzić dodatkowych szkoleń ani zostawać pośrednikiem finansowym. Dostęp klientów do różnych metod płatności i finansowania zakupu polisy zwiększa szansę na opłacenie jej w terminie.

Szymon Fiecek zauważa, że w ostatnim czasie widać wyraźny trend wzrostowy, jeśli chodzi o opóźnienia płatności za polisy. Ze względu na trudną sytuację klienci czasami muszą wybierać między na przykład wykupem obowiązkowego OC samochodu a wyjazdem z rodziną na ferie.

Comperia Ubezpieczenia wraz z Comfino wychodzi naprzeciw takim sytuacjom i umożliwia rozłożenie tych należności na raty. Co ważne, bez względu na wybraną przez kupującego formę finalizacji transakcji (raty, BLIK, przelew), przy rozliczeniu agent otrzymuje prowizję w pełnej wysokości

 – przekonuje prezes Comperia.pl SA.


Skuteczne finansowanie zakupów

Comfino współpracuje z bankami (Santander Consumer Bank, Inbank, Alior Bank) i fintechami (Twisto i Brutto), a dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego dostosowuje do klienta najlepszą ofertę – taką, która daje największe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. W razie jego odrzucenia przez jedną instytucję, system od razu kieruje zapytanie do kolejnej, zwiększając szansę na pozytywną decyzję. Dzięki dużej liczbie partnerskich instytucji finansowych prawdopodobieństwo uzyskania finansowania jest wysokie.

Comperia.pl od dekady rozwija i usprawnia narzędzia dające klientom wygodny dostęp do usług ubezpieczeniowych, zarówno online (porównywarka Compero.pl), jaki i bezpośrednio – dzięki sieci agentów multiagencji Comperia Ubezpieczenia. W 2021 r. spółka uruchomiła marketplace płatności Comfino, który umożliwia klientom dokonanie szybkiej płatności lub uzyskanie finansowania zakupu. 

Teraz łączymy nasze narzędzia, dając kupującym ubezpieczenia jeszcze większe możliwości. Współpraca z czołowymi polskimi bankami, pozwala nam dostarczać klientom korzystającym z Comfino naprawdę bardzo dobre propozycje finansowania zakupu ubezpieczeń


 – mówi Szymon Fiecek.

Comperia Agent to kompleksowa aplikacja stworzona specjalnie dla agentów multiagencji Comperia Ubezpieczenia. Służy nie tylko do porównywania ofert, wystawiania i sprzedaży polis. Jest to też narzędzie do zarządzania kontaktami z klientami (CRM), a od teraz także do obsługi płatności. Obecnie z aplikacji Comperia Agent korzysta już ponad 2 tys. partnerów Comperia Ubezpieczenia, którzy generują miesięcznie kilka tysięcy umów.

Zobacz: BLIK w nowej roli. Polacy zapłacą łatwiej niż kiedykolwiek
Zobacz: Comperia ze świetnymi wynikami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Comperia

Źródło tekstu: Comperia

Przewiń w dół do następnego wpisu

Kredyty gotówkowe

Porównaj wszystkie kredyty w jednym miejscu

Alior Bank
Kredyt konsolidacyjny
RRSO: 10,36%Kwota do zapłaty: 5 799,65 zł

Rata: 161,10 zł

Darmowa porada
Alior Bank
Pożyczka Internetowa
RRSO: 10,36%Kwota do zapłaty: 5 799,65 zł

Rata: 161,10 zł

Darmowa porada
Kasa Stefczyka
Pożyczka konsolidacyjna FIT
RRSO: 11,46%Kwota do zapłaty: 5 884,45 zł

Rata: 163,46 zł

Darmowa porada

Kredyty dla firm

Porównaj wszystkie kredyty dla firm w jednym miejscu

Nest Bank
BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca
Prowizja: 1 995 złWaluta: PLNOkres: 6 miesięcy - 8 lat

Marża: od 0,2%

Darmowa porada
Alior Bank
Kredyt Inwestycyjny
Prowizja: 150 złWaluta: PLN, EUR, USD, CHF, GBPOkres: maks. 20 lat

Marża: od 0,5%

Nest Bank
BIZnest Kredyt w Ratach - Profesjonalista
Prowizja: 1 995 złWaluta: PLNOkres: 6 miesięcy - 8 lat

Marża: od 0,5%

Darmowa porada

Konta osobiste

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Toyota Bank
Konto młodzieżowe Click
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
Crédit Agricole
Konto dla Ciebie GO!
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0-3 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
Nest Bank
Nest Konto
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0-6 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Konta dla firm

Porównaj wszystkie konta dla firm w jednym miejscu

Santander Bank Polska
Konto Firmowe Godne Polecenia w "Promocji godnej polecenia"
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Do 31 lipca 2023 r.: "Promocja godna polecenia" polega na zwolnieniu klienta z opłat za prowadzenie więcej» rachunku bieżącego, przelewy internetowe w PLN, 10 przelewów natychmiastowych bluecash w miesiącu, wydanie i użytkowanie karty do rachunku oraz dodatkowo możliwości uzyskania do 1500 zł premii:
- do 900 zł zwrotu od transakcji (3% od łącznej wartości transakcji bezgotówkowych kartą, maks. 150 zł miesięcznie przez 6 miesięcy) oraz
- 300 zł za podpisanie umowy kredytu z bankiem do 6 miesięcy od przystąpienia do promocji
- 300 zł za zawarcie umowy leasingu bądź pożyczki leasingowej z Santander Leasing do 6 miesięcy od przystąpienia do promocji
Warunkami uzyskania premii jest wykonanie comiesięcznych przelewów do ZUS-u na min. 200 zł oraz wyrażenie zgód na marketingowych.

Koszt miesięczny: 0 zł

Bank Millennium
Konto Mój Biznes w promocji
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0/1 zł

Nawet 2000 zł w promocji:
a)do 500 zł – 5% zwrotu za płatności za ZUS przez 5 miesięcy (m więcej» ax. 100 zł miesięcznie),
b)do 500 zł - 5% zwrotu za płatności kartą debetową za paliwo na stacjach przez 5 miesięcy (max. 100 zł miesięcznie),
c)500 zł – za podpisanie umowy o Terminal płatniczy lub POS i zaksięgowanie min 1000 zł płatności,
d)500 zł – za podpisanie umowy o leasing z Millennium Leasing na kwotę min. 30 000 zł.
Promocja aktywna do do 31 grudnia lub do wyczerpania puli 4500 promocyjnych kont

Koszt miesięczny: 0 zł

mBank
mBiznes Standard (w promocji)
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0/5 zł

Promocją: konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata
Nnawet 1 700 zł oszczędności na pr więcej» owadzeniu i najważniejszych usługach w koncie firmowym - przez 2 lata od skorzystania z oferty nie zapłacisz nic za:
- otwarcie i prowadzenie konta
- internetowe przelewy krajowe w PLN
- wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronetu
- wypłatę gotówki z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu, Santander Bank Polska S.A.
- internetowe przelewy w EUR do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii
- pierwszą kartę płatniczą (dotyczy Mastercard Debit Business, Visa Business Debit, Mastercard Business WOŚP i Mastercard Business WOŚP Mobilna)
Dodatkowo możesz otworzyć do 5 rachunków pomocniczych mBiznes Konto Pomocnicze za 0 zł przez 2 lata oraz do nich:
- pakiet 10 internetowych przelewów krajowych w PLN
- dobrać jedną kartę debetową do wyboru Mastercard Debit Business, Visa Business Debit, Mastercard Business WOŚP lub Mastercard Business WOŚP Mobilna za 0 zł na 2 lata do każdego rachunku pomocniczego otworzonego w promocji
- możesz otworzyć rachunki walutowe mBiznes konto walutowe dla firm w walucie EUR i/lub USD (po jednym w każdej walucie) za 0 zł przez 2 lata oraz dobrać jedną kartę walutową w zależności od waluty rachunku Visa Business USD lub Visa Business EUR za 0 zł na okres ważności karty
Promocja dostępna do 31.01.2023 r.

Koszt miesięczny: 0 zł

Karty kredytowe

Porównaj wszystkie karty kredytowe w jednym miejscu

BOŚ
Karta kredytowa MasterCard Standard
Oprocentowanie: 10.99Okres bezodsetkowy: 56 dni

Jest wygodnym i bezpiecznym narzędziem płatniczym (chargeback i przejęcie przez bank odpowiedzialnoś więcej» i za niautoryzowane transakcje). Gwarantuje większą swobodę, mogąc stanowić źródło dodatkowego finansowania. Przy tym, cechuje ją niska opłata za korzystanie i korzystne warunki zwolnienia. Wyposażona jest dodatowko w:
- program lojalnościowy Pricless Specials z usługą Twoje podróże, dzięki której zgromadzone punkty można wymienić na na bilety lotnicze, noclegi w hotelach, czy wynajem samochodów
- bezpłatne powiadomienia SMS m.in. o wystawieniu wyciągu oraz zbliżającym się terminie i kwocie do spłaty

Maks. limit: 25 000 zł

Darmowa porada
Bank Pocztowy
Karta Kredytowa
Oprocentowanie: 15.25Okres bezodsetkowy: 55 dni

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada
ING Bank Śląski
Karta kredytowa MasterCard
Oprocentowanie: 16.50Okres bezodsetkowy: 52 dni

- możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta osobistego;
- możliwość dokonywania przelew więcej» w z karty kredytowej na dowolny rachunek bankowy w Polsce (poza rachunkami ZUS i US) - możliwość uniknięcia opłaty rocznej;
- brak konieczności posiadania konta osobistego w banku;
- możliwość bezpiecznego płacenia kartą w internecie (zabezpieczenie 3D Secure);
- odzyskanie pieniędzy za niezrealizowane zakupy (chargeback);
- czasowa blokada karty;
- możliwość samodzielnego ustawiania limitów transakcyjnych;
- możliwość dokonywania płatności za pomocą Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay;
- usługa "Rozłóż na raty"

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada