DAJ CYNK

Test zegarka Xiaomi Amazfit Bip

07.04.2018

Dodane przez: orson_dzi (Arkadiusz Dziermański)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 63665

Xiaomi Amazfit jest tani, zaskakująco dobrze wyposażony i ma bardzo wydajny akumulator. Czy to wystarczy żeby odniósł sukces?



Xiaomi Amazfit Bip niedawno trafił na polski rynek. Zegarek jest tani i zaskakująco dobrze wyposażony, m.in. we wbudowany GPS i wodoszczelną obudowę. Do tego ma oferować bardzo długi czas działania na pojedynczym ładowaniu. Mając w pamięci całkiem udaną przygodę z opaską Mi Band 2 od razu zgłosiłem chęć przetestowania nowego produktu. Czy Amazfit Bip będę wspominać równie dobrze?

Zestaw i specyfikacja



W niewielkim opakowaniu, obok zegarka, znajdziemy tylko standardowy pakiet instrukcji oraz ładowarkę. Zegarek jest w niej montowany za pomocą magnesu oraz małych zacisków. Ładowarka jest zakończona przewodem USB, który podłączamy do dowolnego źródła prądu.



Główne cechy zegarka:

  • wyświetlacz o przekątnej 1,28 cala, chroniony szkłem Gorilla Glass 3,
  • plastikowa obudowa o masie 32 gramów (bez paska 18 gramów), wodoszczelna zgodnie z normą IP68,
  • pasek o szerokości 20 mm i długości 19,5 cm,
  • czujnik tętna, przyśpieszenia, geomagnetyczny i ciśnienia, pulsometr,
  • GPS i GLONASS,
  • Bluetooth 4.0,
  • kompatybilny z urządzeniami z Androidem 4.4 lub nowszych i iOS 8 lub nowszym,
  • litowo-jonowy akumulator o pojemności 190 mAh.
  • Cena - 299 zł.

Komentarze
Zaloguj się
19. ~xgrey
0

2018-07-29 10:09:05

Autor faktycznie trochę nie bardzo podszedł do tematu :). Pierwszy ten tekst, że bateria może trzymać nawet 4 miesiące - źródło informacji ? Nawet producent podaje, że maksymalny czas to ok 45 dni, chyba ze mówimy o wyłączonym zegarku ;). Obudowa jest ok, zupełnie nie mogę pojąć po co tak krytyka, jest to przyzwoite tworzywo jak na taka cenę i nie moza mu nic zarzucić. Kolor testowej wersji jest bardzo fajny na żywo, poza tym to rzecz gustu, a po co w recenzji pisać o własnych gustach ? To jest test, a nie zwierzenia autora :)

Odpowiedz

18. orson_dzi
0

2018-04-11 09:43:58

@16 Apple za 299 zł to może co najwyżej przejściówkę sprzedać ;) Ale skoro za 50 zł mogę kupić np. zegarek Carlo Rossi lub inne cudo, to za Xiaomi mogę zapłacić 349 zł zamiast 299 zł, ale niech on ma obudowę chociaż jak ten Carlo Rossi. Może inne kolory wyglądają lepiej, czerwony wygląda strasznie. Obudowa nie musi być ceramiczna, nawet jakaś gumopodobna powłoka zrobiłaby różnicę.

Odpowiedz

17. ~Zrywanie polaczen
0

2018-04-11 07:55:55

Czy czasami nie jest tak ze ten smatfon zrywa polaczenia po BT z telefonem tak jak opaska mi 2 tego producenta? Czy mozna zadzwonic do ich serwisu w Polsce?

Odpowiedz

16. ~Psion
0

2018-04-10 21:11:32

Jak można oczekiwać że wyświetlacz wykonany w technologii e-papier będzie taki jak OLED, to czysta bzdura mam zegarek pebble i on taki jest. Nie zależy mi na super kolorach, miałem różne smartwatche , miały świetnie kolory tyle, że bateria trzymała 1 dzień. Mam znajomych którzy mają Apple watch ale co z tego kiedy w trakcie używania ekran jest wyłączony. Co do jakości obudowy, mam w taki razie pytanie do Pana czy Apple jest w stanie za 299 złoty zrobić w takiej super jakości.

Odpowiedz

15. ~Tomek
0

2018-04-09 15:42:48

Czy ten smartwatch ma możliwość sterowania Endomondo?

Odpowiedz

14. orson_dzi
0

2018-04-09 11:21:26

@13 A coś OFICJALNEGO, bez konieczności grzebania w oprogramowaniu, co przerasta większość typowych użytkowników?

Odpowiedz

13. ~vir
0

2018-04-09 11:06:50

@4 dalej twierdzisz ze nie ma?

Odpowiedz

12. orson_dzi
0

2018-04-09 10:11:56

@4 Nic mi o smart BT nie wiadomo w tym przypadku. Aplikacji brak, ale zostaje synchronizacja np. z Google Fit, wtedy masz dane na komputerze. @8 W zegarku nie, jest tylko w aplikacji na telefonie.

Odpowiedz

11. TomecekGD
1

2018-04-09 01:33:08

Wadą jest wystający pulsometr. Po kilku miesiącach wbijania się w rękę tworzy dosłownie rany. Oczywiście można poluzować pasek, ale wtedy człowiek nie czuje wibracji, także ten wystający pulsometr to największa wada jak dla mnie.

Odpowiedz

10. attention
0

2018-04-08 21:47:30

Design bardzo biedny i wiejski

Odpowiedz

9. ~
0

2018-04-08 16:02:59

@7 ty jesteś cwokiem :)

Odpowiedz

8. ~lukassssz_g
0

2018-04-08 14:57:44

słuchajcie czy jest w tym zegarku funkcja trenera? Tzn podpowiadania tempa biegów, przypominania o trningach?

Odpowiedz

7. ~
0

2018-04-08 12:50:30

4, jakiś argument, ćwoku?

Odpowiedz

6. ~dd
0

2018-04-08 12:25:09

mam czarną wersję i obudowa jest ok - nie miałem smartwaczy za kilka tysięcy ale plastiki są porównywalne do zegarka casio za podobną cenę... bardziej bym się przyczepił do szkła na wyświetlaczu - przez kształt łatwo porysować zaokrągloną część... - plus to nie akumulator jest genialny tylko oparty o kolorowy epapier ekran

Odpowiedz

0

2018-04-08 12:21:17

Czy ktoś go ma z iOS podbięty. Szukam następy dla pebble watch 2ale co mnie w nim wkurzało, to że musiałem wchodzić codziennie do ich appki aby mi pobierało tętno bo automatycznie sam tego nie robił i jestem ciekaw czy taka przypadłość tutaj też występuje, czy jak się sam podłączy przez bluetooth to automatycznie wysyła dane.

Odpowiedz