DAJ CYNK

Test telefonu SonyEricsson K508i

Dodane przez: Łukasz Białek

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 30309

Firma SonyEricsson wyprodukowała model K508i specjalnie dla sieci T-Mobile, w Polsce telefon ten można kupić tylko w sieci Era. W jednej z największych sieci dealerskich w Polsce telefon ten znajdował się na 4 miejscu pod względem sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Czym telefon zjednał sobie klientów? Na to pytanie odpowiem w poniższym teście, zapraszam do lektury.

Firma SonyEricsson wyprodukowała model K508i specjalnie dla sieci T-Mobile, w Polsce telefon ten można kupić tylko w sieci Era. W jednej z największych sieci dealerskich w Polsce telefon ten znajdował się na 4 miejscu pod względem sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Czym telefon zjednał sobie klientów? Na to pytanie odpowiem w poniższym teście, zapraszam do lektury.W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
instrukcja obsługi.

Zestaw bardzo podstawowy.

Pierwsze wrażenie jest pozytywne. Telefon jest mały i lekki, można nosić go w kieszeni spodni bez odczuwania dyskomfortu. Słuchawka wykonana jest z szaro-czarnego tworzywa. Boczne elementy oraz tył obudowy jest matowy, przednia część jest czarno-lśniąca. Pewien kłopot sprawia zdjęcie klapki zasłaniającej baterię. Przy zdejmowaniu obudowy trzeba to robić z odpowiednią siłą oraz na tyle delikatnie, by nie złamać klapki. Materiały, z jakich wykonano telefon są dobre, nie jest to plastik z najwyższej półki, ale sprawia dobre wrażenie.Budowa telefonu oraz rozłożenie klawiszy nie odbiegają od tego, co producent prezentuje w innych modelach. Konsekwentnie zachowany jest rozkład klawiszy pod ekranem.

Wymiary telefonu to 103 x 46 x 20 milimetrów, a waga 88 gram. Parametry te sprawiają, że telefon dobrze leży w dłoni.

Wyświetlacz to jedna z silnych stron telefonu. Jego rozdzielczość to 128 na 160 pikseli, a przekątna - 1,9”, potrafi pokazać 65 536 kolorów. Jakość wyświetlacza jest bardzo dobra. Obraz wyświetlany jest wyraźny i ostry, a kolory są odwzorowane niemal perfekcyjnie. W słońcu wyświetlacz nie traci nic ze swych wartości, obraz jest nadal wyraźny i czytelny. Duży plus dla producenta. W segmencie telefonów, w którym znajduje się SE K508i to jeden z liderów, jeżeli chodzi o wyświetlacze.Menu telefonu jest zorganizowane w cztery wiersze po trzy ikony w każdym. Podczas poruszania się po menu aktywna funkcja jest animowana oraz widać jej opis. Po wejściu w daną opcję, pokazywany widok listy. W telefonie można ustawić animowane tapety, wygaszasz ekranu, motywy. Poruszanie się po menu jest płynne, telefon nie zawiesza się ani nie „zwalnia”. Sprawną komunikację umożliwia klawisz nawigacyjny w formie manipulatora.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu