DAJ CYNK

Test telefonu Samsung S7350 Ultra Style

Dodane przez: Karol Wirkowski (vinc)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 110079

Do niedawna seria "Ultra" firmy Samsung kojarzona była z bardzo cienką budową telefonów. Samsung zmienił jednak podejście i nowa linia telefonów "Ultra" nie bije już rekordów smukłości. Model S7350 jest trzecim przedstawicielem odnowionej serii. Dzięki temu, że telefony "przytyły" równocześnie zyskały na funkcjonalności. Testowany telefon posiada prawie wszystko co jest aktualnie pożądane przez użytkowników - GPS, HSDPA, wyświetlacz 2,6 cala czy aparat 5 Mpix. Telefon zaprojektowano z myślą o multimediach, ale urządzenie potrafi zaskoczyć również w dziedzinie mobilnego biura. To tylko telegraficzny skrót ukazujący potencjalne możliwości S7350. Nowy Samsung okazał się być telefonem bardzo kompletnym, jednak każdy produkt ma swoje wady i zalety. By móc ocenić czy wady przeważyły nad zaletami, czy też stało się odwrotnie, zapraszam do lektury.

Do niedawna seria "Ultra" firmy Samsung kojarzona była z bardzo cienką budową telefonów. Samsung zmienił jednak podejście i nowa linia telefonów "Ultra" nie bije już rekordów smukłości. Model S7350 jest trzecim przedstawicielem odnowionej serii. Dzięki temu, że telefony "przytyły" równocześnie zyskały na funkcjonalności. Testowany telefon posiada prawie wszystko co jest aktualnie pożądane przez użytkowników - GPS, HSDPA, wyświetlacz 2,6 cala czy aparat 5 Mpix. Telefon zaprojektowano z myślą o multimediach, ale urządzenie potrafi zaskoczyć również w dziedzinie mobilnego biura. To tylko telegraficzny skrót ukazujący potencjalne możliwości S7350. Nowy Samsung okazał się być telefonem bardzo kompletnym, jednak każdy produkt ma swoje wady i zalety. By móc ocenić czy wady przeważyły nad zaletami, czy też stało się odwrotnie, zapraszam do lektury.Budowa

Model S7350 to kolejny rozsuwany telefon w bogatym portfolio telefonów Samsunga. Nie byłoby w jego konstrukcji nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że to dopiero drugi model (wcześniej S8330) wykonany w technice "silky back". Rozwiązanie to cechuje się tym, że przedni panel po rozsunięciu jest grubszy od panelu dolnego. Tył przedniego panelu pokryty jest aluminium, na którym umieszczone są wzory. Wyświetlacz zdominował przednią część telefonu. Jego rozmiar to 2,6 cala.Ekran potrafi wyświetlić 16 milionów kolorów w rozdzielczości 400 x 240 pikseli (WQVGA). Obramowanie wyświetlacza to plastikowa imitacja szczotkowanego aluminium. Tuż nad wyświetlaczem, po lewej stronie znajduje się kamera do wideorozmów, a centralnie nad wyświetlaczem umieszczony został głośnik. Regułą w telefonach Samsunga jest podwójna funkcja głośnika. W S7350 zastosowano właśnie takie rozwiązanie, czyli głośnik odtwarza dźwięki telefonu oraz odpowiedzialny jest za rozmowy.Pod wyświetlaczem wyśrodkowany został D-pad, wokół którego znajdują się klawisze systemowe oraz czerwona i zielona słuchawka. Z niewyjaśnionych przyczyn klawisze (czerwona, zielona słuchawka) pozbawione zostały przez producenta podświetlenia. Górna część telefonu nie została wyposażona w jakiekolwiek elementy. Natomiast dolna część nie zawiera ich wiele, a znajduje się tam wyłącznie mikrofon. Na prawym boku umieszczono gniazdo microUSB oraz klawisz aparatu. Klawisze głośnie/ciszej oraz "oczko" na smycz znalazły miejsce po lewej części telefonu. Tylna część telefonu oprócz wyeksponowanego napisu Samsung przedstawia osłonę baterii. Po rozsunięciu telefonu z przodu pojawia się niemal zupełnie płaska klawiatura alfanumeryczna. Jest płaska, jeśli nie liczyć dwóch wypukłych kropek, które powinny pomóc zorientować się wyłączenie za pomocą dotyku, gdzie aktualnie znajduje się palec na klawiaturze. Rozsunięta tylna część ukazuje aparat 5 Mpix, który jest wspomagany fleszem LED. Pod tylną klapką oprócz baterii miejsce znalazł również slot kart pamięci microSD, który dostępny jest po zdemontowaniu baterii.

Całość oprócz tylnej części przedniego panelu (aluminium) została wykonana z plastiku i mimo że Samsung przyzwyczaił do bardzo dobrego spasowania jak i wykonania swoich produktów to w tym modelu można mieć do tego kilka zastrzeżeń. Największym problemem jest tu pokrywa baterii, która wydaje niepokojące dźwięki za każdym razem, gdy się bierze telefon do ręki. Dziwić może fakt, iż materiały użyte do wykonania telefonu nie są za dobrej jakości. Plastiki przejawiają tendencję do łapania rys np. od kładzenia telefonu na twardej powierzchni.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu