DAJ CYNK

Test telefonu Samsung S7220

Dodane przez: Mateusz Pakulski (Q!)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 145311

W zalewie kolorowych i multimedialnych telefonów mających wszystkie niezbędne i zbędne funkcje, trudno czasem znaleźć urządzenie, które oprócz przyzwoitych parametrów posiadałoby również klasyczną i stonowaną obudowę. Tego typu telefony stanowią zaledwie niewielką część wszystkich propozycji pojawiających się na półkach sklepowych. Samsung postanowił wyjść naprzeciw temu problemowi i wprowadził na rynek model S7220, zwany również Lucido lub Ultra Classic. O ile pierwsza alternatywna nazwa nie za wiele może nam mówić, o tyle druga nie pozostawia już złudzeń - jest to telefon o bardzo klasycznym wyglądzie. Jednak bardzo często oprócz samego wyglądu urządzenia, dla końcowego użytkownika ważne są również funkcje, które on oferuje. Przyjrzyjmy się zatem tej propozycji Samsunga i sprawdźmy, czy oprócz samego wyglądu zewnętrznego, nowy produkt tego koreańskiego producenta jest w stanie zaproponować nam coś więcej. Zapraszam do przeczytania testu telefonu Samsung S7220 Ultra Classic.

W zalewie kolorowych i multimedialnych telefonów mających wszystkie niezbędne i zbędne funkcje, trudno czasem znaleźć urządzenie, które oprócz przyzwoitych parametrów posiadałoby również klasyczną i stonowaną obudowę. Tego typu telefony stanowią zaledwie niewielką część wszystkich propozycji pojawiających się na półkach sklepowych. Samsung postanowił wyjść naprzeciw temu problemowi i wprowadził na rynek model S7220, zwany również Lucido lub Ultra Classic. O ile pierwsza alternatywna nazwa nie za wiele może nam mówić, o tyle druga nie pozostawia już złudzeń - jest to telefon o bardzo klasycznym wyglądzie. Jednak bardzo często oprócz samego wyglądu urządzenia, dla końcowego użytkownika ważne są również funkcje, które on oferuje. Przyjrzyjmy się zatem tej propozycji Samsunga i sprawdźmy, czy oprócz samego wyglądu zewnętrznego, nowy produkt tego koreańskiego producenta jest w stanie zaproponować nam coś więcej. Zapraszam do przeczytania testu telefonu Samsung S7220 Ultra Classic.Zestaw

S7220 nie może poszczycić się bogatym zestawem sprzedażowym. Oprócz telefonu i baterii, jedynymi elementami jakie otrzymujemy w zestawie są dwuczęściowy zestaw słuchawkowy oraz kabel do połączenia z komputerem. Brakuje tutaj przynajmniej karty pamięci o najmniejszej nawet pojemności.

Budowa i wygląd

Samsung S7220 to telefon zamknięty w jednolitej obudowie o klasycznym wyglądzie. Na przednim panelu telefonu umieszczono klawiaturę alfanumeryczną, dwa klawisze funkcyjne, czerwoną i zieloną słuchawkę oraz czterokierunkowy manipulator z klawiszem zatwierdzania wewnątrz. Powyżej nich znajduje się ekran, który obiega cienka, bordowa linia. Ponad nim znalazło się miejsce na centralnie umieszczony głośnik oraz znajdujący się po jego lewej stronie obiektyw kamery do wideorozmów.

Górna krawędź telefonu nie zawiera żadnych złącz ani przycisków. Jego prawy bok to miejsce, gdzie odnajdziemy "oczko" na smycz, wejście microUSB chronione gumową zaślepką oraz w dolnej części spust aparatu. Spód telefonu zawiera jedynie otwór mikrofonu, natomiast na lewym brzegu umieszczono klawisze głośności. Tył urządzenia to, tradycyjnie, klapka zakrywająca baterię, wewnątrz której znalazło się miejsce na obiektyw aparatu fotograficznego wraz z elementem doświetlającym.Zdecydowana większość obudowy została wykonana z plastiku, którego faktura miejscami przypomina szczotkowany metal. Jednak ten rodzaj materiału został wykorzystany w konstrukcji telefonu jedynie wokół ekranu. Ogranicza go wspomniana już wcześniej bordowy akcent w postaci cienkiej linii. Ekran pokryty został plastikiem, który jest dostatecznie odporny na odciski palców.

Spasowanie wszystkich elementów jest na dobrym poziomie. Przy normalnym użytkowaniu nie słychać żadnych trzasków czy skrzypień, jednak mocniej ściśnięte urządzenie wydaje z siebie niewielkie odgłosy. Cała konstrukcja jest zbita i sztywna, nie ma obawy, że podczas użytkowania coś złego może stać się z telefonem.

Wszystko to zmieściło się w obudowie o wymiarach 114 x 46,3 x 11,8 mm oraz wadze 90 gramów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu