DAJ CYNK

Test telefonu Samsung Galaxy A6+

26.06.2018

Dodane przez: orson_dzi (Arkadiusz Dziermański)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 15984

Zamiast nowych modeli Galaxy A5, Samsung zaoferował nam w tym roku modele Galaxy A6. Czy nowe smartfony utrzymają wysoko postawioną poprzeczkę?



Średnia półka rynku smartfonów jest w rym roku bardzo mocno obsadzona. W ostatnich dwóch latach królował w niej Samsung z serią A i mocniejszymi modelami serii J. Choć to seria P Lite Huaweia sprzedawała się najlepiej, to jednak smartfony Koreańczyków były lepszymi urządzeniami. W tym roku Huawei wysoko postawił poprzeczkę modelem P20 Lite, szybko dołączyła do niego Moto G6 oraz G6 Plus i Samsung stanął pod ścianą. Wtedy w moje ręce wpadł model Galaxy A6+ i... czy jest w stanie odeprzeć rosnącą w siłę konkurencję? Na papierze ma wszystkie potrzebne ku temu argumenty. Jak jest w praktyce? Sprawdźmy.

Zestaw i specyfikacja



Pudełko Galaxy A6+ jest bardzo niepozorne. Niewielkie, niewiele większe od samego smartfonu. W środku znajdziemy zasilacz sieciowy, kabel USB i bardzo prosty, jednoczęściowy zestaw słuchawkowy. Do tego oczywiście kluczyk do otwarcia gniazda kart i pakiet instrukcji.



Specyfikacja:

  • metalowa obudowa o wymiarach 160,2 x 75,7 x 7,9 mm o masie 191 gramów,
  • ekran Infinity Display Super AMOLED o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1080 x 2220 pikseli,
  • układ Qualcomm Snapdragon 450 z 8-rdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,8 GHz,
  • 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, gniazdo kart microSD do 256 GB,
  • główny, podwójny aparat o rozdzielczości 16 Mpix (f/1.7) i 5 Mpix (F/1.9), autofocus z detekcją fazy, filmy w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę; przedni aparat o rozdzielczości 24 Mpix (f/1.9),
  • dwa, osobne gniazda kart SIM niezależne od karty pamięci,
  • czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu obudowy, port microUSB, gniazdo Jack 3,5mm, łączność LTE kategorii 6, NFC, Wi-Fi (n),
  • akumulator o pojemności 3500 mAh.

Komentarze
Zaloguj się
21. ~
0

2018-07-01 13:13:10

od dawna kupuje starsze flagowce w cenach nowych " sredniakow" ktore tak naprawde czesto sredniakami nie sa bo dolna polka im depcze po pietach ;) za cene 30% mniejsza.

Odpowiedz

20. ViNYL
0

2018-06-29 02:01:00

@5: Ale to nie są telefony, których już kupić nie można, S7/G6 nadal są dostępne w sprzedaży, nówki, z gwarancją, jedyna ich "wada" to że nie zaprezentowano ich w tym roku, ale właściwie... co z tego, skoro sam mówisz że są lepsze?

Odpowiedz

0

2018-06-28 21:31:03

@15 I przede wszystkim dużo lżejszego G6 czy S7.

Odpowiedz

18. ViNYL
0

2018-06-28 17:54:17

@16: Ty mówisz o testach, ja o realnym stanie zatelefonienia rodziny czy firmy. Mało gdzie się pojawia jeszcze USB-C.

Odpowiedz

17. karolka
0

2018-06-28 17:43:28

Zawsze lubiłem Samsungi, ale odkąd zaczęli prowadzić jakąś walkę o miejsce na rynku i tworzyć dziwne rzeczy, ceny dość wysokie, to przerzuciłem się na Huawei. Jeśli z Samsunga, to tylko używany flagowiec.

Odpowiedz

16. orson_dzi
0

2018-06-28 15:41:41

@14 Powoli to już robi się wada. W momencie testów miałem w sumie cztery urządzenia w użyciu, trzy z USB-C i jedno z micro. Chociaż fakt, że jak zapomnisz kabla, to USB-C jest strasznie ciężko pożyczyć.

Odpowiedz

15. ViNYL
0

2018-06-28 14:41:25

Patrząc na zalety i wady, a przede wszystkim cenę nadal wolałbym tańszego i lepszego S7 czy G6...

Odpowiedz

14. ViNYL
0

2018-06-28 14:38:17

Port USB-C nie jest plusem, a MicroUSB nie jest minusem. Dla mnie może być odwrotnie, bo nie mam ochoty mając w domu multum kabli MicroUSB szukać akurat tego z USB-C. Dlatego też mój służbowy Samsung S8 czasem potrafi tydzień leżeć nienaładowany, a ja korzystam z prywatnego...

Odpowiedz

13. ~MArek
0

2018-06-28 09:56:07

"układ Qualcomm Snapdragon 450 z 8-rdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,8 GHz"To prawie nic nie mowi. 8 rdzeni Cortexa A53 a 8 rdzeni Cortexa A73 to ogromna roznica. Artykul chyba jest po to bym nie musial googlowac.

Odpowiedz

12. ~A kiedy VoWiFi i VoLTE w Orange
0

2018-06-28 07:13:01

A kiedy VoWiFi i VoLTE w Orange dla p20 pro?

Odpowiedz

11. orson_dzi
0

2018-06-27 21:15:18

@10 Nie ma i faktycznie masa jest duża. Dlatego na pewno dużo większą popularność będzie miał A6, bez Plusa.

Odpowiedz

0

2018-06-27 21:04:59

No dla mnie 191 gramów, to już zdecydowanie za dużo... Mogę się domyślać że nie ma też optycznej stabilizacji obrazu. Wybór jest oczywisty. Każdy ogarnięty człek kupi za te pieniądze S7 lub S7 edge.

Odpowiedz

0

2018-06-27 18:51:33

Operatorzy nie potwierdzają tego ze ten telefon działa z wificalling czy volte. Po to jest test żeby przetestować takie usługi. Nie zapominajmy do czego służy telefon.

Odpowiedz

8. ~mmm9
0

2018-06-27 09:55:54

@3 WifiCalling i VoLTE dzialaja razem z handoverem w trakcie rozmowy.WifiCalling jest aktywny na karcie na której jest włączona domyślnie transmisja danych. (Ale przy włączonym trybie samolotowym też działa).Tylny aparat nie jest jakiś szałowy, ale za to przedni o którym nie wspomniano jest bardzo dobry.

Odpowiedz

0

2018-06-27 00:07:49

@6 nowe, dostępne w Polsce, które miały premierę w 2018 roku? Nie ma.

Odpowiedz