DAJ CYNK

Test telefonu Nokia 7610

Dodane przez: Witold Tomaszewski

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 213887

Nokia posiada największe udziały w konsorcjum Symbian, które jest autorem popularnego systemu operacyjnego stosowanego w smartphone-ach. Jest także producentem, który wypuścił na rynek najwięcej modeli z tym systemem. Teraz pojawia się kolejny, oznaczony symbolem 7610.

Nokia posiada największe udziały w konsorcjum Symbian, które jest autorem popularnego systemu operacyjnego stosowanego w smartphone-ach. Jest także producentem, który wypuścił na rynek najwięcej modeli z tym systemem. Teraz pojawia się kolejny, oznaczony symbolem 7610, który nasza redakcja miała właśnie okazję testować. Zapraszam do przeczytania artykułu.

W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
karta RS MMC 64MB wraz z przejściówką do czytników MMC,
rzemyk,
kabel USB,
płyta CD z oprogramowaniem.
Do pełni szczęścia przydałyby się jeszcze słuchawki.

Pierwsze wrażenia - Nokia po raz kolejny zaskakuje designem, który niestety nie idzie w parze z ergonomią i wygodą użytkowania. Prezencji i atrakcyjności kolorystyki 7610 odmówić jednak nie można.

Telefon przy wymiarach 109 x 53 x 19 milimetrów waży 118 gram - biorąc go jednak do ręki ma się wrażenie, że jest to trochę zaniżona wartość. Aparat wydaje się być prawie idealnym prostopadłościanem, gdyby nie zaokrąglone krawędzie. W ręku leży dość dobrze.

Kolorowy wyświetlacz pokazuje 65-tysięcy barw i ma rozdzielczość 176 x 208 pikseli. Kolory są wiernie odwzorowane, nawet przy mocnym, zewnętrznym oświetleniu. Szkoda jednak, że nie jest dotykowy - uprościłoby to momentami nawigację po opcjach. W stanie czuwania wyświetlana może być na nim dowolnie wybrana tapeta (np. zdjęcie), a po pewnym okresie bezczynności - poruszający się pasek z zegarem.

Poniżej wyświetlacza znajduje się klawiatura - zajmująca znacznie mniej miejsca niż wyświetlacz. Wydaje się, że klawiszy jest znacznie więcej niż w innych telefonach, ale to tylko złudzenie. Tak jak zostało to wspomniane wcześniej - ciekawy design nie idzie w parze razem z ergonomią. Mimo, iż moment działania jest dobrze wyczuwalny, to jednak rozmieszczenie klawiszy powoduje, że używanie jej wymaga większego skupienia, a przede wszystkim przyzwyczajenia. Do poruszania się po menu służą 2 klawisze funkcyjne z dynamicznie przypisywanymi funkcjami oraz 5-cio kierunkowy klawisz nawigacyjny. Na głównym ekranie przypisane są mu 4 skróty do funkcji: edycja nowej wiadomości SMS, dostęp do książki adresowej, miesięczny widok kalendarza oraz uruchomienie aparatu fotograficznego.Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu